Чи знаєте ви як виглядали перші печі чи каміни? Перші печі та каміни були досить простими у своїй конструкції. Ранні печі були зазвичай зроблені з глини або каменю, і мали форму прямокутника або круга. Так як мінялась піч з роками
Пічне обладнання — це основа домашнього вогнища. Його тепло і затишок людина почала використовувати для обігріву свого житла і приготування їжі ще з тих пір, як приручила вогонь. Саме навколо нього об'єднувалися не тільки племена, а й перші сім'ї. Пропонуємо вам подивитися вельми інформативне відео про те, який вигляд мала піч 20 000 років тому. Історія першого каміна від наших експертів ґрунтується на історичних фактах. Також це просто цікавий виклад того, як формувалося пічне обладнання від його витоків і до сучасності.
Печі стародавніх часів
Природно, першим було звичайне багаття. Первісна людина, навчившись добувати вогонь, поступово зрозуміла його цінність як джерела тепла і навіть ресурсу для приготування першої гарячої їжі. Хронологію створення перших печей можна подати в такому вигляді:
- Археологічні знахідки підтверджують наявність у стародавніх мешканців центральної Європи примітивних опалювальних конструкцій ще 29 000 років тому. Це були спеціальні виїмки в ґрунті або групи каменів, між якими розкладалося багаття. Вогнище могло розміщуватися просто на місці стоянки або в печерах первісних людей.
- Історичні артефакти вказують на наявність на території нинішньої України перших печей 20 000 років тому. Вважається, що приготування їжі в такому разі відбувалося з використанням дерев'яних опор або просто палиць. Також м'ясо вбитих тварин загортали в листя рослин. Такий згорток поміщався на вугілля і засипався попелом.
- Перший хліб, як стверджують історики, був спечений у Греції близько 5 000 років тому. Згодом у житлових приміщеннях почали створювати пічні конструкції з каменю та глини. З їхньою допомогою опалювали житло. Усередині печі або на її поверхні готували їжу. Такі агрегати були знайдені на археологічних розкопках об'єктів приблизно 500 року нашої ери.
Каміни з середньовіччя
Найбільшого розвитку технологія створення опалювальних вогнищ набула в середні віки. У цей час навіть у бідних будинках почали споруджувати більш досконалі конструкції пічного опалення. Історія першого каміна має витоки також у цей відрізок часу. Наприклад, у стародавніх замках були прямоточні каміни. Вони не володіли високою ефективністю, оскільки обігрівали тільки прилеглий простір.
На жаль, був час, коли прогрес відкидався на століття назад. Цьому сприяла недолуга економічна політика. Так, наприклад, існував податок на димохід. Щоб уникнути його сплати, у бідних станах було прийнято замінювати повноцінну піч курною. Це звичайне багаття серед хати, над яким піднімалася конструкція на кшталт димаря, виведена просто під дах будинку.
Історія металевих печей
З освоєнням нових технології обробки металу люди почали створювати компактні топки, в які дрова подавалися дозовано. Таким чином істотно підвищувався коефіцієнт корисної дії опалювального агрегату. А починаючи з XVIII століття до них почали приєднувати круглий металевий димар, монтаж якого набагато легший і невибагливий. Завдяки цьому перші металеві печі та каміни можна було розміщувати в будь-якій частині приміщення.
Перехід на вугілля замість дров дав змогу зробити процес опалення ще ефективнішим. Однак просто сталеві печі не витримували високу температуру, яку давало таке паливо. Це одна з причин створення тугоплавкого чавунного сплаву. Досі для опалення вугіллям виробляють переважно чавунні печі та каміни. Відео про історію створення такого обладнання на даній сторінці також відображає асортимент опалювальних агрегатів у нашому салоні.
Сьогодні можна вибрати елегантні конструкції опалювального обладнання, виготовленого з чавуну або сталі з футеруванням. Це дасть змогу облаштувати ефективне опалення не тільки одного приміщення, а й усього будинку. Причому обраний агрегат буде виглядати як вишукана деталь інтер'єру, а не громіздка конструкція типу опалювального котла або кам'яної печі. Хоча можна також вибрати інноваційні камінні топки і вбудувати їх у портал з таким дизайном, який вам подобається найбільше.