Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–18:00

Сб: 10:00–16:00

Графік, будь ласка, уточнюйте

 

0
Мій кошик

Чавунні плити для печей

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Чавунні плити для печі: надійна варильна поверхня для смачного готування

Під час використання будь-якого палива в печі нагнітається висока температура. Тому варильна плита піддається потужному тепловому удару. Метал через це може тріснути. Тому фахівці рекомендують використовувати для печі чавунні плити. В Україні їх застосовують для швидкої віддачі тепла в приміщення, для приготування їжі та її підігріву.

Чому вигідно купити чавунні плити для печі?

Популярність таких конструкцій полягає саме у виборі матеріалу. Чавун має високу термоефективність. Він повільно остигає, поступово віддаючи в атмосферу приміщення тепле повітря від печі. Таким чином виходить подовжений рівномірний обігрів. Крім того, такий металевий сплав відмінно витримує найвищі температури. Тому чавунні плити для печі замовити доречно для постійного приготування їжі на їхній поверхні. Причому такий матеріал гідно витримає нагрівання не тільки на дровах, а й навіть на торфі, бурому або кам'яному вугіллі.

Чавунні плити для печей

Покращені характеристики

 • Щоб забезпечити високу термостійкість даних пічних конструкцій, використовується спеціальна марка чавуну. Насамперед це СЧ15-20.
 • Сірий чавун володіє відмінним коефіцієнтом тимчасового опору в процесі розтягування, який досягає від 150 до 220 МПа.
 • Висока жароміцність сплаву забезпечується за рахунок використання присадок вуглецю, кремнію, марганцю, сірки і фосфору.
 • Щоб підвищити легування чавуну цієї марки в процесі його виготовлення до сплаву додаються хром, мідь і нікель в оптимальних пропорціях.
 • Для підвищення вогнетривкості доречно замовити пічні плити з чавуну з високим модулем пружності на розтягнення, оптимальною теплоємністю і теплопровідністю.

Основні різновиди

Плити з чавуну виробляються різних видів. Розрізняють їх за розміром, кількістю конфорок і формою. Найбільш затребуваними є прямокутні двоконфорочні конструкції. Хоча можна вибрати моделі на одну або три конфорки, а також глухі, тобто безконфорочні. У нас можна придбати не тільки традиційні конфорочні плити, а й поверхні зі склокераміки, варіанти з рамою і сушаркою для рушників, комбіновані конструкції з конфоркою і суцільною плитою.

Технологія монтажу плити

Представлені в нашому інтернет-магазині чавунні пічні плити встановлюються на цегляну основу. Її розмір повинен відповідати площі плити. Крім того:

 • Щоб уникнути зсуву теплового розширення, що виникає між чавуном і глиною, на цеглу укладається азбестовий перехідник.
 • З урахуванням термічного розширення по горизонталі залишають зазор 5 мм для зсуву плити. Таким чином збільшується термін її справної експлуатації.
 • Рекомендується робити кладку плити на глині. Також прийнятний азбестовий водний розчин. Він здатний витримати критично високі температури до 600ºС.
 • На верхній шар цегли укладається металевий куточок зі стороною 25 або 30 мм. Таким чином заклинюється з'єднання плити з поверхнею печі.
 • Для збільшення термостійкості рекомендується купити чавунну пічну плиту, в якій передбачені вертикальні термічні зазори. Вони робляться біля конфорок.

Плити для печей з чавуну

Догляд за чавунною плитою

 • Кладку потрібно робити акуратно, оскільки плиту буде важко очистити від розчину. Її можна мити тільки в охолодженому стані.
 • Після монтажу зробити перше розпалювання бажано із застосуванням березових дров. Режим горіння потрібно підтримувати протягом 8 годин.
 • Поступово температуру потрібно наздогнати до 600°C. Не можна, щоб нагрівання відбувалося занадто швидко. Інакше чавун може лопнути.
 • Руйнування конструкції плити можливе також у разі потрапляння на неї холодної води або від різких сильних ударів по конфорках.

Пропонуємо в нашому інтернет-магазині замовити чавунні пічні плити з доставкою по Україні. Ціни на них цілком доступні. Особливо з огляду на високу якість таких виробів.

Вгору