Камін — це не тільки джерело тепла, а й композиційний центр у дизайні інтер'єру. Тому його оздоблення має поєднуватися зі стилем оформлення приміщення. Крім того, воно має бути практичним, зручним у догляді, довговічним і стійким до впливу агресивних чинників зовнішнього середовища. З цією метою використовуються різні матеріали для облицювання каміна. В Україні традиційними є натуральний і штучний камінь, керамічна плитка й фактурна штукатурка. Але це далеко не всі варіанти оформлення такого опалювального агрегату.

Матеріали для облицювання каміна

Основні види матеріалів для облицювання каміна

Насправді асортимент матеріалів, які можна використовувати для оформлення порталу каміна, надзвичайно широкий. І кожен із них має свої переваги та недоліки. Тому щоб вибрати й замовити матеріал для облицювання каміна, який оптимально підійде під ваші умови експлуатації та особисті переваги, варто познайомитися з характеристиками та особливостями використання кожного з варіантів, що вас зацікавили. У цьому вам допоможуть наші професійні консультанти.

Цегла

Вона підійде під такі стилі, як класика, етно й лофт. У першому випадку використовується ідеальна кладка без особливих декоративних елементів. Хіба що контрастна затирка термостійким матеріалом підкреслить ідеальні лінії та надасть конструкції завершеного вигляду. Можна також використовувати декоративне облицювання керамічною цеглою.

В етно стилі вітаються різні візерунки з кольорової цегли. А ось для стилю лофт доречна проста, нарочито груба кладка без розшивки. Тут не йдеться про облицювальний матеріал. Це може бути основна кладка, з якої формувався камін. Вона матиме чудовий вигляд на тлі бетонних стін, металевих і кам'яних деталей інтер'єру.

Камінь

Цей матеріал для облицювання каміна в Києві та інших містах України використовується натурального й штучного типу. Причому, як і цегла, він може служити основою кладки або як декоративне оздоблення. Натуральний камінь відрізняється гідрофобністю, міцністю, довговічністю, стійкістю до контрастних температур. Найпопулярнішими варіантами вважаються:

  • Мармур. Його переваги — висока декоративність і міцність. А недоліком є доволі висока ціна.
  • Граніт. Камінь щільний, довговічний, міцний, піддається шліфуванню, але теж досить дорогий.
  • Сланець. Якщо купити матеріал для облицювання каміна такого виду, то він гідно прикрасить будь-який інтер'єр.
  • Ракушняк і вапняк. Ці камені дуже податливі в обробці, але дещо рихлуваті й не надто яскраві.

Сьогодні натуральному матеріалу за характеристиками мало поступається штучний камінь. Плюс до всього він ще й легший. Він може бути на цементній або гіпсовій основі. Обидва варіанти відрізняються практичністю, довговічністю, високою теплопровідністю, доступною ціною, легкістю монтажу. Однак камінь на гіпсовій основі має пористу структуру, тому вирізняється високою гігроскопічністю. А ось найкращим штучним каменем вважається керамограніт.

Кахлі

Даний матеріал для облицювання каміна замовити можна з гладкою або рельєфною поверхнею, покритий глазур'ю або емаллю. По периметру такого кахлю передбачені спеціальні бортики — ромпа. Це один із найдавніших оздоблювальних матеріалів. Він вирізняється високою тепловіддачею, міцністю, довговічністю й практичністю. Однак і ціна на нього теж досить висока.

Облицювання каміна

Плитка

Це керамічний матеріал, який пропонується у величезному асортименті. Він стійкий до високих температур, відрізняється легкістю укладання та догляду. Однак у процесі вибору потрібно шукати саме термостійкі варіанти, які виробляються зі спеціальних сортів глини із застосуванням випалу. Насамперед це:

  • клінкер;
  • теракот;
  • майоліка.

Крім того, існують й інші матеріали для облицювання каміна. Купити недорого можна спеціальну штукатурку, дерев'яні елементи, гіпсокартон. Однак при цьому потрібно враховувати, наскільки інтенсивно ви будете використовувати камін, чи буде контактувати матеріал з ділянками, що нагріваються, а також багато інших моментів. Зробити правильний вибір вам допоможуть наші фахівці.