У процесі спалювання твердого палива будь-якого виду виділяється кіптява й сажа. Вони осідають на різних поверхнях топки. Якщо в її двері вмонтовано склокераміку, то її прозорість буде дуже швидко втрачено, особливо при інтенсивному використанні теплотехніки. Щоб уникнути таких наслідків рекомендується використовувати систему «чисте скло» в каміні. Як працює технологія і чи краще без неї? Проаналізувати це питання допоможуть наші професійні консультанти.

«Чисте скло» в каміні: як працює система і чи краще без неї?

Як функціонує система «чисте скло», і наскільки вона ефективна?

Якщо камінне скло засмітилося, то очистити його досить складно. Для цього потрібно використовувати різні хімічні засоби. Але працювати з ними слід максимально акуратно. Тому краще купити камін з системою «чисте скло». В Україні таке обладнання доступне в нашому магазині. Ми пропонуємо продукцію кращих сучасних виробників на вигідних для наших покупців умовах.

Що собою являє система «чисте скло» для камінів?

Така технологія функціонує за принципом повітряної завіси. Вона створюється між фасадним склом і простором топки. Для цього задіюється природна конвекція. Функціональною цю систему робить потік повітря по всій ширині скла, який виходить із щілини з дефлектором. Важливою є відсутність негерметичних місць на фасаді скла зовні. Також і дверцята повинні максимально щільно закривати камін. При цьому система «чисте скло» для камінів з каталогу нашого магазину буде виконувати такі завдання:

  • захист скла від контакту з димом;
  • виключення ризику утворення конденсату;
  • подача повітря для вторинного допалювання.

Чому осідають сажа й кіптява на поверхні скла каміна?

Кількість кіптяви залежить від інтенсивності процесу горіння. Є й інші чинники, від яких залежить швидкість забруднення скла в камінних дверцятах. Насамперед це:

  • Ступінь сухості дров. При використанні вологого палива утворюється більше сажі. Тому рекомендується біля каміна тримати невеликий запас дров на найближчий час.
  • Спалювання відходів. У складі вагонки, фанери, МДФ і ДСП можуть міститися так звані антипірени. Вони підвищують вогнестійкість матеріалу, який через це коптить.
  • Рівень тяги. Якщо в топку надходитиме менше кисню, процес горіння слабшатиме. Тому при відсутності надходження повітря ззовні не варто гасити горіння шибером.
  • Правильність розпалювання вогню. Його потрібно робити при відкритих дверцятах каміна. А коли система димовідводу мінімально прогріється, можна щільно закрити дверцята каміна.

«Чисте скло» в каміні

Який камін вибрати — із системою чисте скло чи без неї?

Багато покупців сумніваються, що краще купити — камін із системою «чисте скло» чи без неї? Усе залежить від ваших завдань. Природно, система «чисте скло» дозволяє уникнути неприємних наслідків і трудомісткого процесу догляду за термокерамікою. Однак зазвичай на каміни з системою «чисте скло» ціни дещо вищі. Хоча витрати з лишком окупаються комфортністю в експлуатації опалювального обладнання та відсутністю витрат на засоби для чищення.

Крім того, є й інші способи, як зберігати скло каміна чистим. Насамперед це система вторинного допалювання. У такому каміні згоратиме майже вся сажа та інші леткі речовини, які зазвичай піднімаються в димохід і осідають по внутрішній поверхні топки. Крім того, можна придбати спеціальні мийні засоби для камінного скла, які не тільки видаляють наявне забруднення, а й запобігають його подальшому утворенню.

Наші консультанти готові надати вам більш вичерпну інформацію про те, як працює система «чисте скло» в каміні, і чи краще без неї експлуатувати опалювальне обладнання. Також вони допоможуть зробити правильний вибір такого агрегата й коректно оформити заявку. Своє замовлення ви отримаєте в найкоротші терміни на будь-яку адресу по території України. У разі потреби наші фахівці готові забезпечити встановлення, сервісне обслуговування та ремонт придбаного у нас обладнання.