Чи може камін обігріти весь будинок?

Як ви вважаєте, чи зможе камін обігріти весь будинок? З настанням холодів та постійним підвищенням тарифів - це питання стає все актуальнішим та актуальнішим.

Багато хто на сьогоднішній день зробив камін, як частина інтер'єру і навіть не розраховує, що він здатний обігріти більше території, ніж біля себе самого.

Насправді сучасний камін, при правильній його експлуатації, може обігріти весь будинок. Потужність сучасних камінних топок коливається від 8 до 20 кВт. Відповідно вони здатні обігріти площу від 80 до 200 кв2, швидко підвищити температуру в будинку і підтримувати її досить тривалий час.

Як опалювати будинок каміном

Камінна топка з чавуну або сталі може бути джерелом тепла для вентиляційної системи повітряного опалення, або системи РГВ так званого (розведення гарячого повітря). Приміщення, в якому знаходиться камін, обігрівається в першу чергу ним же. Після нас потрібно доставити обігріте каміном повітря в інші приміщення. Для цього роблять розведення зі спеціальних теплових рукавів з негорючих матеріалів, якими гаряче повітря розходиться по всьому будинку. Найважливіша умова при монтажі системи повітроводів – уважно дотримуватися правил пожежної безпеки, якщо звичайно ж не хочете влаштувати пожежу, тому що всередині рукавів температура може досягати 100-150 градусів Цельсія, тому не можна не враховувати основних правил безпеки.

Така система розподілу повітря може працювати за рахунок природної конвекції, тобто гаряче повітря прагне вгору, при довжині цих теплових рукавів до 3м цього цілком достатньо. Якщо ж довжина рукавів більша, повітря перерозподіляють примусово, додавши в систему повітроводу один або кілька вентиляторів і гаряче повітря можна доставити на відстань до 10м. Таким чином можна красиво, швидко та економно обігріти весь будинок.

Головним елементом системи розведення гарячого повітря є сама топка, тому що саме в ній відбувається процес горіння, в результаті ефективність всієї системи залежить від її якості, відповідно від нього залежить і ціна топки. Але також важливо, щоб було зроблено правильний монтаж каміна, це один з елементів правильної роботи системи РГВ, про монтаж каміна до речі ми розповімо в наступному відео!

Ну що ж, підсумуємо: каміном можна опалити як маленький, так і величезний будинок, якщо підійти до вирішення завдання правильно. Каміни вже давно не просто елемент декору і можуть виконувати як естетичну функцію, так і функцію повного обігріву будинку.