Камін може стати джерелом надзвичайно затишного тепла в житловому будинку, готелі, кафе та офісі. Але також він здатен ефектно доповнити будь-який, навіть найбільш вишуканий інтер'єр. Тим паче якщо правильно обрати варіант оформлення каміна. Пропонуємо вам кілька актуальних ідей для вирішення цього завдання.

Як можна оформити камін: варіанти вибору стилю, матеріалів та інших характеристик

У процесі оздоблення такого опалювального обладнання можна покладатися на свій смак або звернутися до експертів. Варіанти оформлення каміна відповідно до ваших уподобань, особливостей агрегата й специфіки інтер'єру вам допоможуть підібрати наші фахівці. У такому разі об'єкт вийде не тільки привабливим зовні, але також комфортним в обслуговуванні та безпечним.

Варіанти оформлення камінів

Види матеріалів для оформлення порталу каміна

Відразу зробимо застереження, що ви можете в нашому інтернет-магазині купити камінокомплект. Це камін з порталом, який не потребує жодних додаткових зусиль для його оформлення. Він проектується професійними дизайнерами і виготовляється відповідно до найбільш жорстких вимог щодо його ефективності, довговічності й безпеки. Та й для оформлення камінної топки у нас ви можете вибрати готові портали. Це надійні, зручні в установці й застосуванні конструкції, за допомогою яких можна швидко й легко створити стильний арт-об'єкт, що оптимально підходить під ваш інтер'єр. А якщо ви хочете зайнятися оздобленням каміна власноруч, то можете використовувати такі матеріали:

  • натуральні або штучні камені;
  • кахлі або іншу керамічну плитку;
  • керамічну, шамотну цеглу, клінкер;
  • дерево, гіпс, фактурну штукатурку.

Декоративні деталі в оформленні порталу каміна

Багато в чому зовнішній вигляд каміної обробки буде залежати від використаних при цьому декоративних елементів. Основа каміна часто оформляється такими деталями:

  • колони й фризи;
  • пілястри й полиці;
  • молдинги й карнизи.

Оптимальні стилі для оздоблення сучасного каміна

Здійснити таке оздоблення можна інтуїтивно, за готовим зразком чи за оригінальним проектом. При цьому можна орієнтуватися за канонами таких стилів:

  • Класичний. Такий варіант оформлення каміна в Україні та у світі вважається одним із найбільш поширених. Він відрізняється особливою елегантністю. За колірною гамою і обраним матеріалом він повинен максимально поєднуватися з інтер'єром. Елементи його оздоблення — молдинги, розетки, фрези та інші види ліпнини або її імітації.
  • Етно. Це може бути, наприклад, стиль прованс із кованими елементами, консолями, дерев'яними балками. Камін у грецькому стилі неодмінно буде виготовлений із мармуру. Лаконічний англійський варіант підійде навіть для встановлення в робочому кабінеті. А камін у скандинавському стилі зазвичай вирізняється оригінальним чавунним литтям.
  • Мінімалізм. Такий камін підійде під найсучасніші інтер'єри. Зазвичай він має монохромне забарвлення. Вітається чорно-біла палітра. Також у мінімалізмі використовується багато бетону й скла. Можуть застосовуватися металеві, кам'яні та цегляні конструкції. Камінний портал у такому стилі вирізняється практичністю й відсутністю декору.

Оформлення камінів

Інші рішення в оформленні камінного порталу

Перш ніж підбирати варіант оформлення каміна, на сайті нашого магазину ви можете ознайомитися з пропонованим асортиментом готових агрегатів такого типу. У нас ви можете вибрати їх із закритою й відкритою топкою, наскрізні чи зі склінням у інших форматах, з чавуну чи сталі, в кахельній або металевій обробці.

Має значення й спосіб монтажу каміна. Зазвичай він встановлюється на ніжки або готову підставку. Цікаве рішення — настінні каміни. Вони виглядають дуже оригінально, а також дають змогу заощадити простір. Існують моделі, які можна вбудувати в стінну конструкцію для опалення двох суміжних приміщень і навіть для наскрізного огляду. А електричний камін можна встановити навіть у квартирі.

Це лише деякі варіанти оформлення каміна. У каталозі інтернет-магазину компанії Дім тепла ви знайдете готові конструкції камінів, зокрема дизайнерські, камінні топки та окремо портали до них.