Чавунна чи сталева топка. Яку піч обрати в 2023 році?  На цю тему існують безліч міфів, яка ж топка краще працює при опаленні будинку, яка піч довше вам прослужить, і безліч інших. Розібратися в цьому питанні вам допоможе Дім Тепла. Який вам потрібен матеріал печі залежить від того, як ви будете експлуатувати цю топку, і на яку власне суму ви розраховуєте.  Ми розберемо найголовніші переваги та недоліки як чавунної, так і сталевої топки.

Який вам потрібен матеріал печі залежить від того, як ви будете експлуатувати цю топку, і на яку власне суму ви розраховуєте.  Ми розберемо найголовніші переваги та недоліки як чавунної, так і сталевої топки.

Яку піч обрати у 2023 році — чавунну чи сталеву?

Зима цього року не змусила себе довго чекати. Але ніколи не пізно подбати про організацію ефективного опалення. Для цього можна купити чавунну або сталеву піч. У відео на сайті нашого магазину наведено порівняльну характеристику агрегатів обох видів. Це допоможе вам зробити правильний вибір з урахуванням особливостей майбутньої експлуатації печі та ваших уподобань.

Чавунна чи сталева піч. Яку піч обрати в 2023 році?

Яку піч краще вибрати на зиму 2023-2024 — чавунну чи сталеву?

Обидва варіанти опалювальних агрегатів мають свої незаперечні переваги, хоча без певних недоліків теж не обійшлося. І в кожному окремому випадку вони можуть стати критичними або неактуальними. Тому перш, ніж купити чавунну або сталеву піч, на сайті нашого магазину вам варто розібратися з характеристиками кожного окремого виду даних агрегатів. Щоб зробити правильний вибір, можна пройтися по різних критеріях обох варіантів.

Довговічність і міцність конструкції

  • Спочатку пічне обладнання робили саме з чавуну, оскільки високоякісної сталі ще не існувало. І досі чавунні агрегати вважаються міцнішими, стійкішими до впливу високих температур і довговічнішими.
  • З часом виробники опалювального обладнання навчилися застосовувати кращі марки сталі. Вони за своїми характеристиками майже не поступаються чавуну. Щоб сталевий корпус не прогорав від контакту з вогнем, його зсередини доповнюють якісним футеруванням.
  • Завдяки актуальним інноваціям і чавунні, і сталеві печі з каталогів найкращих сучасних виробників відмінно витримують інтенсивну експлуатацію протягом багатьох років. Хоча заради справедливості варто зазначити, що топка з чавуну здатна прослужити довше, ніж сталева.
  • Якщо вибрати піч зі сталі з низьким вмістом вуглецю, то вона буде набагато швидше деформуватися, може навіть тріснути чи прогоріти від перегріву. Хоча і неякісний чавун теж може містити раковини, які призводять до швидкого руйнування корпусу. Тому до уваги слід брати й якість виробу.

Функціональність і термоефективність

Представлені в нашому каталозі чавунні та сталеві печі вирізняються високим рівнем потужності та ККД. Їхні функціональні характеристики також приблизно однакові. Агрегати зі сталі раніше почали доповнювати інноваційними елементами конструкції на кшталт подачі повітря ззовні, подвійного допалювання газів, верхнього горіння. Але чавунні топки сьогодні виготовляються з не меншим переліком технологічних доповнень. Значення має радше теплоємність металів:

  • Чавун вважається більш досконалим у цьому плані. Стінки його корпусу товстіші. Та й сама структура матеріалу краще акумулює тепло, довше його зберігає, а коли паливо догорає, корпус пічки ще кілька годин продовжує обігрівати повітря в приміщенні.
  • Сталеві конструкції починають остигати відразу ж після спалювання топлива. Але виробники вирішили цю проблему завдяки використанню теплоефективної футеровки. Вона виготовляється з вермикуліту, шамоту, чавуну або термокераміки.

Чавунна чи сталева піч?

Естетичність зовнішнього вигляду печі

Сучасні чавунні та сталеві печі, замовити онлайн які можна в нашому інтернет-магазині, здатні гідно прикрасити інтер'єр будь-якого приміщення. Причому чавун більше підходить для класики й етно стилю. А ось модернізовані агрегати з чавуну можуть виглядати прямо-таки футуристично. Їх часто використовують при оформленні інтер'єрів у стилі лофт, хай-тек, модерн.

Особливо ефектно виглядають печі циліндричної форми, прикрашені гнутими плитами з термокераміки. Такі агрегати виходять більш теплоефективними. Також вони надзвичайно прості й зручні в обслуговуванні. З нашого асортименту ви неодмінно зможете вибрати варіант опалювального агрегату, який стане стилістичним центром у найвишуканішому інтер'єрі.

Якщо ви вагаєтеся, яку піч замовити у 2023 році — чавунну чи сталеву, відео на сайті нашого магазину стане для вас чудовим путівником. Тим паче що інформацію в ньому вам надають наші експерти, які багато років працюють у даній сфері. Вони з задоволенням діляться своїм безцінним досвідом з нашими покупцями.