Пічні дверцята — це елемент конструкції, який забезпечує герметичність камери спалювання топлива, ефективність і безпеку опалення. Для підвищення естетичності та зручності контролю процесу горіння багато хто вибирає пічні дверцята зі склом. Чи можна замінити їх у разі виходу з ладу або для модернізації агрегату? Звичайно, можна за умови дотримання технічних правил та чинних норм безпеки.

Як правильно виконати заміну пічних дверцят зі склом?

Одразу варто зазначити, що такі роботи краще довіряти фахівцеві. Адже є безліч нюансів, яких потрібно дотриматися, виконуючи демонтаж і установку пічних дверей зі склом. Монтажна бригада компанії Дім тепла виконає це завдання в найкоротші терміни, максимально якісно й надійно. На результат робіт буде встановлено гарантію терміном на 1 рік. Також наші фахівці готові проконсультувати вас з будь-яких питань експлуатації такого обладнання. Що стосується встановлення дверей, то порядок виконання даного завдання залежить від виду печі.

Чи можна замінити дверцята для печі зі склом?

Критерії вибору дверей

Спочатку важливо правильно вибрати й купити дверцята для печі зі склінням. У каталозі нашого магазину ви знайдете найкращі конструкції таких виробів. Параметри їх вибору такі:

  • Форма отвору. Вона може бути прямокутною або у вигляді арки.
  • Розмір отвору. Акуратніше виглядають дверцята з тоншою рамою.
  • Кількість стулок. Дверцята можуть бути на одну або дві стулки.

Чавунна чи сталева піч

Заміна дверей у металевій печі на новий варіант можлива разом із рамою, якщо її будова передбачає такий демонтаж. Тому що в литій чавунній конструкції рама зазвичай є частиною монолітного корпусу. У такому разі можна замінити тільки самі двері. Це не становить проблеми. Потрібно лише підібрати варіант нової моделі з відповідними петлями та ідентичного розміру. Дещо розширює можливості обслуговування сталевої печі. В такому випадку можна виконувати зварювальні роботи, наприклад, для кріплення рами та зміни місця розташування дверних петель.

Цегляна або кам'яна піч

  1. Значно простіше власноруч виконати заміну дверцят зі склом печі, виготовленої з каменю або цегли. В такому разі доведеться демонтувати колишню конструкцію, для чого потрібно буде видалити фіксувальні спиці із застиглого розчину. Після цього кладку очищають від залишків цементного розчину. На колишні місця встановлюється рама відповідного розміру.
  2. Якщо у вас двері більшого розміру, то потрібно буде збільшити зазор у топці, розібравши частину кладки. При цьому по всьому периметру потрібно забезпечити технологічний відступ від рами розміром 5 мм. У нього закладається вогнетривка мінеральна вата і термостійкий шнур, що забезпечує належний рівень герметизації. Це необхідно щоб уникнути згодом витоків диму при розширенні матеріалів. Аналогічний шнур прокладається і по периметру дверей уздовж скла при його заміні, щоб захистити його від руйнування.
  3. В утвореному пічному коробі потрібно буде просвердлити чотири отвори під шурупи довжиною 5 мм і діаметром 4 мм. З їхньою допомогою кріпиться рама в кладку. Отвори проробляються на стиках цеглин, перпендикулярно до їхніх торців, для горизонтального розміщення спиць. Вони заводяться через бічні зазори в дверній рамі. До речі, якщо істотно збільшити отвір топки печі й установити двері зі склінням, то вийде справжній камін.
  4. У разі, якщо придбані вами дверцята навпаки мають менший розмір, ніж вхід у топку печі, то вам доведеться зменшити цей проріз. Для цього потрібно буде доповнити кладку. В ході роботи потрібно забезпечити хорошу зв'язку нових цеглин або каменів з корпусом печі. Важливо, щоб матеріали були вогнетривкими. Стосується це і використовуваного розчину.

Дверцята для печі зі склом

Якщо вам потрібно замінити дверцята для печі зі склом, майстри нашої компанії залюбки допоможуть вам з вибором цього елемента конструкції і його встановленням на місці. Ви можете розраховувати на оперативність, доступну вартість, якість цієї послуги, що підтверджується нашою гарантією.