Печі-каміни від хорватського бренду Plamen вважаються одними з найкращих на ринку опалювального обладнання. Вони служать надійним джерелом комфортного тепла й ефектним доповненням інтер'єру. Однак для цього потрібне їхнє правильне безпечне встановлення. Печі-каміни Plamen, як і інші аналогічні агрегати, практично готові до експлуатації після нескладних монтажних робіт на місці. З цим завданням можна впоратися й самостійно. Але все-таки, щоб уникнути можливих помилок, краще довірити таку роботу майстру.

Ефективне та безпечне встановлення печі-каміна Plamen

Як правильно й безпечно встановити піч-камін своїми силами?

Схематично це завдання можна позначити такими етапами, як монтаж димаря, встановлення печі-каміна та її підключення до системи димовідводу. Але це тільки на перший погляд все здається настільки елементарним. Насправді правильний монтаж печі-каміна Plamen вимагає певних навичок, розрахунків, точності виконуваних робіт.

Порядок монтажу печі-каміна Plamen

Для цих робіт існує чітко встановлений алгоритм дій. Зокрема, перед початком монтажу потрібно перевірити наявність припливу свіжого повітря в приміщення, що необхідно для підтримки процесу горіння в топці. А оскільки при цьому з атмосфери приміщення забирається кисень, нормальне вентилювання забезпечить безпечний для людського організму склад повітря. Щоб здійснити правильний монтаж печі-каміна Plamen, майстри рекомендують:

 • Для нормальної теплоізоляції і пожежної безпеки забезпечити достатню відстань з боків і ззаду агрегату.
 • Унеможливити наявність предметів із будь-яких видів легкозаймистих матеріалів перед топкою на відстані менше ніж 1,2 м.
 • Під каміном потрібно створити основу з негорючого матеріалу. По периметру агрегату вона має виступати більш ніж на 40 см, а спереду — 60 см.
 • Якщо стіни прилягають до каміна, їх можна ізолювати шаром жароміцного матеріалу, наприклад, вермикуліту.
 • Мінімальна відстань від каміна до стелі — понад 1,2 м. Перехід димоходу через перекриття важливо ізолювати.
 • Конструкція димоходу має бути герметичною, ізольованою від проникнення всередину вологи, щоб уникнути корозії.
 • Матеріал каміна має бути стійким до займання, тиску газів, іржавіння та механічних впливів.
 • Діаметр димоходу має бути не меншим за патрубок, встановлений виробником на корпусі печі-каміна.
 • Димохід має бути вертикальним, але не із суцільної труби, що обтяжуватиме конструкцію, що може призвести до тріщин печі.
 • Внутрішній перетин димоходу має бути рівномірним по всій висоті, без зміни форми і звуження діаметра.

Правила безпечної експлуатації печі

Виробник рекомендує довіряти такий відповідальний процес, як встановлення печі-каміна Plamen фахівцем. В Україні є багато підрядників, готових виконати цю роботу. Але ми пропонуємо послуги наших майстрів, які мають відповідну кваліфікацію і достатній досвід виконання подібних завдань. Крім того, виробник рекомендує виконувати встановлення печі-каміна Plamen з урахуванням таких моментів:

 • розміщення подалі від речей, виготовлених із легкозаймистих матеріалів;
 • наявність відстані від техніки та меблів, щоб уникнути їхнього перегріву;
 • забезпечення герметичності виходу патрубка в систему димовідводу.

Встановлення печі-каміна Plamen

Крім того, піч потрібно використовувати суто за призначенням. Поруч із нею не можна сушити одяг або інші речі. Видалення жару й попелу потрібно виконувати тільки після того, як піч повністю охолоне.

Якщо ви придбали у нас опалювальне обладнання, ми забезпечимо вас інформаційною підтримкою на всьому етапі його експлуатації, включно з монтажем. Та все ж ми рекомендуємо вам установку печі каміна Plamen замовити монтажній бригаді компанії Дім тепла. Наші майстри виконають усі роботи в найкоротші терміни, відповідно до чинних технологічних вимог і рекомендацій виробника. На готовий результат ми встановлюємо гарантію 1 рік. Але й після закінчення цього терміну ми завжди готові забезпечити вам безкоштовне консультування.