Такі агрегати з давніх-давен використовувалися як джерело тепла й пристосування для приготування їжі. І хоча деякий час вони залишалися в забутті, сьогодні знову у фаворі чавунні печі з варильною поверхнею. Варіанти розміщення в будинку, на дачі, в кафе, ресторані з відкритою кухнею для таких пристроїв можуть бути найрізноманітніші. Дуже важливо при цьому дотриматися правил пожежної безпеки та елементарного комфорту.

Чавунна піч із варильною поверхнею в будинку: варіанти розміщення

Основні правила й варіанти встановлення чавунних печей з варильною поверхнею для дому

Місце для монтажу цього агрегата і його відповідність існуючим вимогам безпеки потрібно визначити заздалегідь. Адже для такого обладнання важлива наявність надійного фундаменту, димоходу, системи вентилювання. Щодо правил встановлення чавунної печі з варильною поверхнею для будинку і варіантів монтажу, то слід враховувати не тільки заходи пожежної безпеки. Важливою є відповідність обладнання особливостям інтер'єру приміщення, зручності користувачів і безперешкодності поширення тепла.

Варіанти монтажу агрегата

 • Найчастіше піч у приміщенні перебирає на себе функцію центрального елемента в дизайні інтер'єру. Тому для такого агрегата відводиться місце, яке буде добре проглядатися з усіх частин кімнати. Також піч не повинна захаращувати простір, заважаючи вільному руху в приміщенні.
 • Зазвичай піч займає кут кімнати чи одну зі стін. Найчастіше її встановлення планується в кухні. Поруч з таким пічним обладнанням можна розмістити котел, бойлер або інший прилад для гарячого водопостачання. Їхній вміст нагріватиметься опосередковано, через систему димовідводу.
 • Якщо плита використовуватиметься інтенсивно, то важливо забезпечити наявність якісного вентилювання, за необхідності — примусового. Як мінімум це кватирка, що легко відкривається, електровитяжка з двигуном достатньої потужності або система з конвекційною витяжкою.
 • Під час встановлення чавунної печі з варильною поверхнею для дому рекомендується дотримуватися схеми легкого швидкого доступу до раковини для миття посуду, столу для оброблення продуктів і самої плити. Холодильник потрібно встановлювати на достатній відстані, щоб уникнути перегріву.
 • Стіну біля плити для приготування їжі бажано облицювати матеріалом, який легко миється і витримує вплив високих температур. Найкраще це кахель, скіналі, керамограніт, дзеркало, метал, мозаїка, МДФ, ПВХ панелі, АСБ пластик, полікарбонат або штучний камінь.
 • Можна виконати монтаж чавунної печі з варильною поверхнею вздовж перестінку. В такому разі відбуватиметься обігрів кімнати, в якій розташована плита, а також суміжного приміщення. Проте важливо буде здійснити повноцінний захист стіни вогнетривкими матеріалами.
 • Цікавий варіант — виносна топка. При цьому дверцята в пічку розташовуються в суміжному, технічному приміщенні. Тобто конструкція врізана в стіну. Такий варіант дає змогу обслуговування пічки, як-от закидання дров і очищення зольника, виконувати поза основною кімнатою. У ній за рахунок цього мінімізується ризик забруднень.

Чавунна піч із варильною поверхнею в будинку

Норми пожежної безпеки

Для встановлення в будинку чавунної печі з варильною поверхнею необхідно здійснити теплоізоляцію вогнетривкими матеріалами підлоги й стін, біля яких вона розміщуватиметься. Окрім того:

 • захищена ділянка підлоги має на 50-70 см виступати по периметру печі;
 • відстань від захищеної стіни допускається 20 см, а не захищеної — 1 метр;
 • що стосується стелі, то аналогічно відстань до неї має становити 80/120 см;
 • висота від поверхні підлоги до донної частини печі допускається мінімум 14 см;
 • піч потрібно розміщувати подалі від вхідних дверей для зручного їх відкривання;
 • димар має бути виконаний з вогнестійких матеріалів згідно з чинними вимогами.

Якщо ви вирішите в нашому інтернет-магазині купити чавунну піч з варильною поверхнею для дому, варіанти розміщення, правила монтажу та інші деталі вам роз'яснять наші фахівці. Також у нас є майстри, які максимально професійно, швидко, відповідно до чинних норм безпеки виконають усі ці та інші роботи, пов'язані з опалювальним устаткуванням.