Піч — це джерело тепла, місце готування їжі, ефектний інтер'єрний елемент, а також затишне місце для відпочинку. Однак ці характеристики будуть забезпечені тільки в разі дотримання всіх норм технічної й пожежної безпеки. Для цього існують прості, легкі для втілення правила встановлення печі в будинку. Роз'яснити їх можуть вам наші фахівці. Тим паче, що вони можуть виконати монтаж опалювального обладнання з дотриманням усіх наявних норм і стандартів.
Підготовка до встановлення печі в будинку
Перш ніж почати монтаж опалювального обладнання, потрібно визначити місце під нього в приміщенні. При цьому потрібно враховувати розташування димоходу, якщо він уже є. Якщо ж ця система відсутня, то слід перевірити, чи можна перетнути перекриття для виведення димохідної труби. Це важливо, адже встановлення печі в будинку в Україні, як і в будь-якій іншій країні світу, здійснюється паралельно з монтажем димоходу.
Фактори, що визначають місце монтажу печі
У процесі вибору такої локації потрібно враховувати умови, від яких залежатиме процес встановлення печі, а також безпека її експлуатації. Адже, наприклад, якщо будинок дерев'яний, то дуже важливо розмістити опалювальне обладнання на достатній відстані від стін, а також забезпечити їхній термічний захист. Для цього використовуються ізоляційні панелі. А дерев'яна підлога на ділянці мурування повноцінного опалювального пристрою замінюється фундаментом. Крім того, щоб правильно встановити піч у будинку, рекомендується проаналізувати такі моменти:
- матеріали стін, перекриття, підлоги;
- матеріал і потужність вибраної печі;
- вагу і розмір опалювального агрегату;
- площу, кількість приміщень та інтер'єр.
Види печі за вибором місця її розташування
Піч може монтуватися на одне або кілька приміщень. Можливий варіант опалення з одного приміщення з обігрівом двох інших. До печі може бути доданий контур у вигляді системи повітропроводів або водного опалення. Здебільшого варіанти розміщення печі бувають такими:
- кутовий монтаж;
- центральний;
- двосторонній;
- пристінний;
- округлений.
Стандарти технічної та пожежної безпеки
Щоб правильно встановити піч у будинку, необхідно дотримуватися чинних вимог у плані технічної та пожежної безпеки. До них належать такі норми:
- відстань від дерев'яної підлоги до дна сталевої печі — не менше 14 см;
- під чавунну або важку залізну піч слід зробити бетонований фундамент;
- фундамент під піч має бути ширшим за неї на 50 см по всьому периметру;
- піч у верхній точці повинна бути нижчою за перекриття не менше ніж на 1 м;
- піч слід монтувати на відстані понад 1 м від дерев'яних стін без ізоляції;
- відстань від печі до дерев'яної стіни з ізоляцією допускається понад 38 см;
- якщо на стінах є ізоляція, а на корпусі захисний екран, то досить відстані 13 см.
Специфіка встановлення сталевої печі
Якщо вам потрібно в будинку встановити піч зі сталі, то достатньо буде розмістити на підлозі лист металу або іншого вогнетривкого матеріалу. Бажано також захистити ізоляцією з таких матеріалів стіни. Для цього може використовуватися:
- шамотна цегла або звичайна;
- кераміка, метал або мінвата;
- мармур або інші види каменю.
Специфіка встановлення чавунної печі
Цей агрегат важчий. Тому під нього потрібен повноцінний фундамент із належними виступами по периметру. Однак існують і більш легкі моделі, під які досить підкласти термостійкий ізоляційний лист, як у попередньому варіанті.
Специфіка встановлення цегляної печі
Такий вид опалювального обладнання мурується єдиною конструкцією — від фундаменту і до завершення димоходу. У такому разі важливо забезпечити ізоляцію на ділянці перетину прикриття системою димовідводу, а також під дерев'яними стінами та іншими легкозаймистими конструкціями.
Якщо ви вирішите замовити установку печі в будинку майстрам монтажної бригади компанії Дім тепла, то вони виконають усі роботи з максимальним дотриманням усіх наявних вимог, швидко, якісно та естетично. Також вони встановлять на результати виконаних робіт гарантію терміном на 1 рік.