Що вибрати для опалення будинку камін або піч-камін? Давайте розглянемо всі плюси і мінуси обох варіантів.

 

Для початку потрібно визначитися з бюджетом, приміщенням в якому буде монтуватися обогрвательний прилад і як часто ви будете ним користуватися.

Несмортя на велику різноманітність видів класссіческій камін складається з наступних елементів:

Камин в интерьере

Піч-камін - це вже готове на 99% виріб. Єдине, що потрібно - підключення до димоходу. Отдельностоящая дров'яна піч, в ній вогнище і зовнішня обробка являють собою єдине, готове технічне рішення. Конструкція печі значно менше, як за внутрішніми розмірами топкової частини, так і за зовнішніми габаритами. За розмірами, огляду вогню і опалювальної потужності такі печі не поступаються повноцінним камінів, але відрізняються швидкістю і зручністю монтажу - їх залишається лише встановити на рівне негорючий підставу і підключити до димоходу.

Виходить, купивши піч, ви практично відразу знаєте ваш кінцевий бюджет на піч, а при покупці каміна необхідно враховувати додаткові витрати, які, як правило, рівні або навіть перевершують вартість самої камінної топки.

Печь камин в интерьере

Коли ми з'ясували відмінності камінів і печей, давайте порівняємо два рішення на конкретному прикладі! Припустимо у нас приміщення площею 80 квадратних метрів. Ось на які питання необхідно відповісти:

1. Що краще впишеться в інтер'єр: піч або камін?
Як не крути якщо буде некрасиво, всі ми засмутимося, так як краса на сьогодні важливий параметр, зараз взагалі багато хто вже роблять каміни або печі під свій інтер'єр індивідуально.

2. Функціонал
Одне з важливих переваг печей - економічність. Конструкція випробовувалася й удосконалювалася протягом століть, і результат вийшов чудовий. Тривалий режим горіння, система "чисте скло", вторинний допалювання і навіть приплив повітря ззовні - весь цей функціонал присутній в сучасних печах. Печі-каміни - хороший компроміс у вирішенні питання, що краще. Прилад поєднує в собі потрібні якості і каміна, і печі. Так само піч можна поставити абсолютно в будь-якому будинку, на відміну від каміна. Каміни - існує думка що вони не здатні обігріти весь будинок, але це не так. При правильному підході каміни можуть поширювати тепло на великі відстані і таким чином обігріти весь будинок.

3. Безпека
Розташовувати піч потрібно так, щоб дотримати протипожежні відступи від горючих поверхонь. Місце проходу димаря важливо для розташування балок перекриття, якщо вони виконані з дерева. Дров'яні каміни слід розміщувати біля стін, так як це дозволить правильно встановити димар. Стіна, в якій буде розміщений димохід, обов'язково повинна бути з вогнестійкого матеріалу і зовні мати утеплення. Обов'язково дотримуйтеся мінімальна відстань від скла топки до меблів - 140 см. Тобто якщо ви хочете собі поставити камін, ви повинні заздалегідь спланувати і скласти план прибудови каміна в ваше житло.

А якщо ви ще не визначилися що в своєму виборі, представляємо вам основні переваги та недоліки як печі так і каміна.

Переваги печі в порівнянні з каміном

 • значно доступніша вартість
 • легкість монтажу (від години до пару днів)
 • менші вимоги до димоходу і несучої здатності

Недоліки печі в порівнянні з каміном

 • менша потужність опалення
 • складно обігріти більше 1-2 приміщень
 • менший огляд вогню
 • нагрів облицювальної частини до високих температур

Наведені переваги і недоліки не є абсолютними, так як є великі печі, так само як і маленькі каміни, дорогі печі і дешеві камінні топки, але ми порівнюємо середньостатистичні варіанти і моделі. Тому, якщо ви хочете повноцінно опалювати кілька приміщень або навіть кілька поверхів, то вам краще вибрати потужний камінний вкладиш (камінну топку) і зробити повітряний або водний розгалуження тепла по кімнатах. Якщо ви хочете обігріти одну кімнату площею від 15 до 120 м2, або просто спостерігати панораму вогню, ми пропонуємо розглянути різні варіанти окремо розташованих печей.

Якщо у вас потрібна консультація по вибору печі або каміна - приїжджайте в наш салон "Дім тепла" в Києві за адресою Окружна, будинок 2 і наші фахівці допоможуть визначити оптимальне рішення для ваших завдань, розрахують вартість димоходу і всіх необхідних елементів каміна, а також зорієнтують за вартістю монтажу.

Сучасні власники житлових будинків можуть обрати для опалення найрізноманітніші агрегати. Але такий асортимент може призвести покупця до сум’яття. Зокрема, що краще вибрати для опалення — піч чи камін? Давайте спробуємо розібратися разом.

Що краще вибрати для опалення житлового будинку — піч чи камін? Порівнюємо характеристики, переваги та недоліки

Обидва ці варіанти опалювальних приладів здатні забезпечити ефективний обігрів житлового чи комерційного приміщення за умови правильного підбору, монтажу та обслуговування. Потрібно лише на етапі купівлі зіставити їхні потенційні можливості з вашими вподобаннями та завданнями. Це допоможе визначити, що краще вибрати — піч або камін для опалення житлового будинку або комерційного об'єкта.

Що краще вибрати для опалення будинку камін або піч?

Що собою являє опалювальна піч?

Цей агрегат переважно опалюється на дровах, пелетах або вугільних брикетах. Він складається з топки закритого типу. Для процесу горіння в неї надходить повітря через зольний ящик і колосники, а також через спеціально облаштований канал із вулиці. Для поліпшення естетичності піч може бути облицьована жароміцною керамікою. Щодо переваг, то обирати такий агрегат вигідніше, порівняно з каміном, з погляду вартості, легкості монтажу, несучих здібностей і простоти кріплення димоходу. Найбільш затребувані в Україні опалювальні печі таких видів:

 • За типом опалення. Це печі повітряні, а також з повітряним або водяним контуром.
 • За способом управління. Воно переважно може бути ручним або автоматичним.
 • За дизайном. Це ретро, класика, хай-тек, мінімалізм, футуристичні моделі печей.
 • За функціоналом. Печі розрізняють для опалення, опалювально-варильні, з духовкою і підігрівом їжі.

Що собою являє опалювальний камін?

Такий агрегат раніше ставили тільки в заміських будинках. Сьогодні купити опалювальний камін у Києві та інших містах України вважається цілком доречним для розміщення у будь-якому житловому чи навіть комерційному приміщенні. Його переваги полягають у тому, що цей прилад дає змогу забезпечити відмінний центральний обігрів. Хоча вважається, що камін повинен займати більше місця. Однак сучасні моделі зовсім не потребують створення величезного порталу, як у класичних конструкціях англійського відкритого каміна. У будь-якому разі встановлювати таке опалювальне обладнання найкраще у великому приміщенні, щоб ця конструкція не пригнічувала простір.

Сучасні каміни купити варто як багатофункціональні прилади. Адже таке обладнання може слугувати обігрівачем не лише однієї кімнати, а й усього будинку, якщо приєднати до нього водяний або повітряний контур. До того ж сучасні моделі розраховані на ефективне використання палива. Так, на одній закладці агрегат може працювати майже 12 годин. А його герметичний корпус не допустить потрапляння чадного газу і запаху диму в приміщення.

Камін або піч для опалення будинку

Переваги купівлі печі або каміна у нас

На сучасному ринку пропонується широкий вибір таких пристроїв, як печі та каміни. Замовити з доставкою їх можна в нашому інтернет-магазині. Досвідчені покупці відзначають цілий перелік аргументів на користь такої покупки. Насамперед це:

 • Багаторічний досвід роботи на ринку. Компанія Дім тепла функціонує в даному сегменті вже понад 20 років.
 • Грамотне консультування. Вам нададуть відповіді на всі питання з приводу вибору опалювального обладнання.
 • Індивідуальний підхід. Наші фахівці допоможуть знайти варіант, який оптимально підійде під ваші запити.
 • Висока якість товарів. Ми забезпечуємо її за рахунок прямої співпраці з виробниками або їхніми офіційними представниками.
 • Вигідні цінові пропозиції. Вони можливі за рахунок того, що ми є офіційним дистриб'ютором багатьох топових виробників.

Якщо ви не знаєте, що краще вибрати — піч або камін, відео на сайті інтернет-магазину компанії Дім тепла допоможе вам розставити всі пріоритети в даному питанні. Ви неодмінно залишитеся задоволені придбаним опалювальним обладнанням, а також рівнем наших послуг.