Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–18:00

Сб: 10:00–16:00

Графік, будь ласка, уточнюйте

 

0
Мій кошик

Колосники та колосникові грати

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Чавунні колосники або колосникові решітки

Печі, каміни, котли — у більшості видів опалювального обладнання використовуються спеціальні деталі для забезпечення надходження повітря в топку. Переважно це чавунні колосники або колосникові ґрати. В Україні їх найвигідніше придбати у нашому інтернет-магазині. Адже у нас це будуть гарантовано надійні довговічні вироби із високоякісного чавуну, здатні витримувати критично високі температури у пічному обладнанні.

Колосники та колосникові грати

Чому важливо купити колосники чи колосникові решітки із чавуну?

Ефективність експлуатації та довговічність опалювального обладнання значною мірою залежить від такого виду комплектуючих у його конструкції, як колосники. Причому велике значення має не тільки розмір та конструкція, але також і матеріал такої решітки. На сьогодні найкращими вважаються чавунні колосники. Купити їх можна, наприклад, для мурованої плити з каменю або вогнетривкої цегли. Також колосники використовуються у сучасних камінах та інших аналогічних опалювальних агрегатах.

Функціональні завдання колосника

Колосники підтримують паливо, що сприяє збереженню вільного простору у зольній камері. В результаті з неї в топку надходить достатня кількість повітря, необхідного для горіння. Також через такі ґрати вниз висипається попіл. Купити колосники та колосникові грати з чавуну можна для опалення дровами, торфом, брикетами або вугіллям. В агрегатах для опалення вугіллям колосники за аналогічних розмірів набагато важче, ніж ті, які призначені для інших видів палива.

Характеристики даних виробів

Колосники випускаються різних розмірів. У разі потреби облаштування топки з нестандартними параметрами можна використовувати набір з кількох окремих ґрат. У процесі вибору потрібно враховувати зовнішній та посадковий розміри колосника. Це важливо для правильного вибору та монтажу решітки.

Цікаві факти

Своєю назвою деталь зобов'язана клиноподібним сполучним елементам, розташованим між ребрами ґрат. Клиноподібну форму має весь колосник. Це потрібно враховувати у процесі його монтажу. При цьому більш вузька частина має бути спрямована вниз. До речі, вперше у світі та в Україні чавунні колосники почали використовувати у топках паровозів.

Переваги чавуну

  • Якісний чавун, який використовується при виготовленні цих конструкцій, сприяє підвищенню їх жаростійкості. Таким чином, продовжується термін справної експлуатації колосника. Адже у разі його деформації буде погіршено потяг до топки.
  • Чавун має високий рівень стійкості до корозії, високих температур та інших агресивних факторів. Це можливо за рахунок великого вмісту вуглецю в даному металі.
  • Завдяки чавуну цьому вузькі ребра колосників не тріскаються і не деформуються при інтенсивному впливі на них високих температур, якими супроводжується згоряння твердого палива в печі. За цим показником, а також за стійкістю до корозії чавун багаторазово перевершує сталь.

Чавунні колосники та колосникові грати

Правильний вибір колосників

Щоб правильно вибрати та купити чавунні колосники, у каталозі інтернет-магазину Дім Тепла потрібно визначити варіант, який оптимально підійде під особливості вашого опалювального обладнання. Це важливо для зменшення витрат палива, підвищення ККД печі та продовження терміну експлуатації. Наприклад, у конструкції таких ґрат просвіти повинні займати не менше ніж 40% від усієї площі виробу. Якщо цей показник буде нижчим, у топку надходитиме менше повітря, що значно знизить ефективність згоряння палива. Також у процесі вибору колосника слід враховувати:

  • вид опалювального обладнання;
  • розміри та інші особливості топки;
  • тип палива, що пріоритетно використовується.

Пропонуємо якісні чавунні колосники замовити з доставкою в каталозі інтернет-магазину Дім Тепла. Такі деталі справно прослужать вам багато років, не втрачаючи вихідних характеристик.

Вгору