Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–18:00

Сб: 10:00–16:00

Графік, будь ласка, уточнюйте

 

0
Мій кошик

Камінні топки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Камінна топка – герметична частина каміна, в якій спалюється паливо: дрова, брикети, газ, вугілля. Це готовий сталевий або чавунний камінний вкладиш, який підключається до димоходу та облицьовується.

Складається з 7 частин:

- стінки;

- підставу;

- футерування;

- димозбірник;

- жароміцні скляні дверцята;

- колосник;

- зольник.

Виготовлені на заводі закриті топки по функціоналу схожі на традиційні каміни. Проте, на відміну від відкритих вогнищ, у яких коефіцієнт корисної дії лише 20%, заводські можуть похвалитися ККД — 80-85%. Також покращено пожежну безпеку, зручність експлуатації, дизайн.

Переваги сучасних камінних топок

У сучасних камінних топок багато переваг:

  1. Великі розміри та широкий вибір стилів. Сталеві топки, наприклад, виготовляють завширшки 90 см і більше. В асортименті широкоформатні, кутові тристоронні топки для кращого огляду вогню. Можна підібрати гарне рішення для будь-якого інтер'єру
  2. Висока герметичність. Чадний газ не потрапляє до опалювальних приміщень.
  3. Ефективний забір повітря. Повітря проникає в осередок через спеціальні отвори для ефективнішого згоряння палива. В результаті дров витрачається менше.
  4. Система "Чисте скло". Скляні дверцята самоочищуються, на них не накопичується сажа. 

Камінна топка може бути оснащена радіаторними пластинами, що підвищують теплову віддачу пристрою. Деякі моделі виготовляються із можливістю підключення водяного контуру для роздачі тепла на весь будинок.

Види камінних топок

Основні види камінних топок по виконанню:

  • з прямим склом;
  • з кутовим склом
  • тристороннє скління;
  • тунельні.

Бувають і інші види, але вони менш затребувані та виконуються на замовлення. За типом відкриття дверцята топки бувають з бічним відкриттям або гільйотинними. За матеріалом виготовлення - чавунні або сталеві.

У плані експлуатації чавунні та сталеві топки мають низку відмінностей, але тепло ефективно виробляють і ті, і ті. Якщо топка підібрана та змонтована відповідно до призначення каміна для правильного прогріву, тепловіддачі та акумуляції, матеріал не важливий. Камін ефективно опалюватиме з топкою з будь-якого матеріалу. Однак більш широкий вибір моделей та можливість підібрати індивідуальний розмір для вашого проекту каміна у сталевих топок. Якщо плануєте зробити камін з водяним контуром для опалення всього будинку, також краще вибрати сталеву топку із спеціально розробленою камерою згоряння, яка легко вмонтовується у систему водяного опалення.

Як вибрати топку

Потужність

Вирішіть, для чого вам камін: для основного опалення, додаткового або для прикраси інтер'єру полум'ям, що горить. Якщо для опалення, виміряйте площу кімнат, які опалюватимуться. За площею розраховується необхідна потужність камінної топки. Оптимальною вважається потужність 8-15 квт.

Герметичність

Топка має бути герметичною та мати можливість забору повітря для підтримки процесу горіння. Це забезпечить надійну та безперебійну роботу опалення. Також від герметичності залежить повнота згоряння дров та якість роботи системи «Чисте скло».

Наявність системи очищення скла

У камінних топках з функцією «Чисте скло» не доведеться вручну чистити скляні дверцята від сажі та гару. Технологія дозволяє склу самоочищатися. Воно залишається чистим і прозорим у процесі горіння, завдяки чому можна милуватися полум'ям без кіптяви.

Вага

Важливо визначити, яку максимальну вагу каміна з облицюванням витримають перекриття вашої підлоги. Якщо в результаті готовий камін важитиме понад 500 кг, швидше за все, доведеться додатково робити фундамент.

Подвійний допал

Ця функція робить камінну топку дуже ефективною та економічною. Суть технології у підведенні додаткових порцій повітря у вогнище каміна. Повітря подається в різні частини камери згорання, завдяки чому відбувається практично повне згоряння палива. У осередку залишається мінімум продуктів горіння. Це не тільки підвищує ККД топки, а й зменшує викид шкідливих газів в атмосферу.

ККД

Оберіть кілька відповідних моделей камінних топок та порівняйте за коефіцієнтом корисної дії. Він не повинен бути нижчим за 80-85%. Це важливий критерій, від якого залежить ефективність згоряння палива та тепловіддачі.

Бренд

Не так важливо вибрати вітчизняну чи іноземну марку, розкручений або маловідомий бренд, головне — у виробника має бути офіційне представництво у вашому регіоні. В цьому випадку легко буде здати назад неякісний товар, зробити ремонт або купити необхідні запчастини та комплектуючі.

Бюджет

Виберіть моделі, які відповідають вашому запланованому бюджету.

Телефонуйте або приїжджайте до нашого салону-магазину. Допоможемо підібрати топку для вашого каміна оптимальну за ціною та характеристиками. Продаємо та монтуємо каміни та камінні топки вже понад 15 років. В асортименті більше 20 популярних брендів опалювальних пристроїв, таких як Kratki (Польща), Invicta (Франція), Traforart (Іспанія). Є офіційним дистриб'ютором Thorma та Kobok (Словаччина), Dovre (Бельгія).

Вгору