Обираючи дров'яний опалювальний агрегат, хочеться, щоб він потребував якомога менше уваги. Але при цьому важливо, щоб забезпечувався хороший обігрів. Оптимальним рішенням стануть повітрогрійні печі тривалого горіння на дровах. В Україні вони стають дедалі популярнішими. Адже це надійні, зручні в експлуатації, безпечні, високоефективні прилади. Доступні вони і в нашому інтернет-магазині.
Що собою являють повітрогрійні печі тривалого горіння на дровах?
Такі пристрої можуть здійснювати конвекційний обігрів повітря у приміщенні протягом 10 годин поспіль. Але для цього потрібно розуміти, що собою являє повітрогрійна піч тривалого горіння на дровах, і як вона функціонує. Адже процес опалення з її допомогою здійснюється за певною схемою.
Суть процесу тривалого горіння дров
Цей термін застосовується в декількох значеннях. Це потрібно враховувати при купівлі опалювального обладнання. Основні значення цього явища:
- Постійна подача дров у камеру спалювання з інтервалом у 3 години. Подібні печі можуть здійснювати обігрів будинку або приміщення цілий сезон, за винятком моментів, необхідних на видалення золи. По суті, це звичайні опалювальні прилади, що не відрізняються від будь-яких інших.
- Повільне горіння дров, яких потрібно близько 1 кг на одну годину роботи приладу. Щоб домогтися такої ефективності, знадобляться повноцінні повітрогрійні печі тривалого горіння на дровах. Замовити їх можна необхідної потужності та інших характеристик у нашому інтернет-магазині.
Розрахунок параметрів роботи печі
З одного кілограма якісних дров, доведених до оптимальної сухості, можна отримати 4 кВт теплової енергії. Але це в ідеальних умовах. Домогтися подібного результату на практиці майже неможливо. Адже навіть у найсухіших дровах все одно міститиметься природна волога. З деревних волокон її неможливо видалити. Окрім того:
- Частину одержуваної енергії доведеться витратити на видалення цієї вологи. Також знадобиться підтримувати горіння в топці. У результаті частина енергії піде на ККД агрегату. Тому в кращому разі стандартна тепловіддача від 1 кг деревного палива становить від 1,5 до 3 кВт. Але на практиці часто виходить навіть менше.
- Протягом однієї години звичайний житловий будинок споживає саме такий обсяг тепла – близько 3 кВт. І, знову ж таки, за умови наявності ефективної теплоізоляції, створеної з дотриманням будівельних стандартів. Але навіть у такому разі тепло втрачається через стіни, вентиляцію, вікна, перекриття і фундамент. Причому, саме в такому порядку.
- Якщо купити повітрогрійну піч тривалого горіння на дровах з каталогу нашого магазину, то це дасть змогу понад 10 годин підтримувати оптимальний тепловий режим, обраний користувачем. Щоб агрегат працював ефективно, будинок має бути облаштований надійною ізоляцією, що не допускає безглуздих тепловтрат.
Будова печі тривалого горіння дров
Щоб такий прилад працював ефективно, у ньому мають бути створені умови для тривалого горіння. Тобто, важливо, щоб дрова могли повільно тліти при мінімальному надходженні кисню. У конструкцію печі тривалого горіння на дровах зазвичай входить:
- Топка. Вона має вміщати 10 кілограм дров або навіть більше.
- Зольник. У ньому має міститися попіл, одержуваний за місяць.
- Дверцята. Вони мають бути герметичними, зручними, безпечними.
- Шибер. З його допомогою регулюється обсяг виходу повітря в димохід.
Алгоритм використання такої печі
Щоб піч віддавала тепло якомога повільніше й довше, її обслуговування повинно складатися з кількох етапів. Спочатку потрібно здійснити прогрів системи першою закладкою дров в обсязі 5 кг. Друга закладка має вигоріти до вугілля. А третя — це основний обсяг дров, які спалюються за 8-10 годин.
Існує низка й інших моментів, які потрібно враховувати, перш ніж купити повітрогрійну піч тривалого горіння на дровах. У Києві та в інших містах України такі агрегати доступні в нашому інтернет-магазині. А наші фахівці допоможуть вам розібратися у всіх деталях експлуатації приладу.