Влітку потрібно готувати не тільки сани, а й опалення. Якщо ви зайнялися облаштуванням каміна або печі, то підібрали для цього найкращий час. Головне все правильно розрахувати. Наприклад, як вибрати розмір камінної топки? Розібратися в цьому допоможуть фахівці нашої компанії.

Чому важливо правильно визначити розміри топки?

Плануючи створення каміна, звичайний власник житлового приміщення спочатку переймається зовнішнім виглядом агрегату. Але ж набагато важливіші технічні деталі. Хоча можна купити камін з каталогу нашого магазину. У такому разі вам не доведеться особливо перейматися деталями його конструкції. Головне, щоб його параметри підходили під площу вашого приміщення. Це нескладно буде зробити за характеристиками агрегату.

Як вибрати розмір камінної топки?

Інша справа — спорудження каміна власними руками. Навіть якщо ви запрошуєте досвідченого майстра, то все одно вам потрібно знати й розуміти, які вимоги до цього агрегату пред'являються. Таким чином ви зможете підстрахуватися на той випадок, якщо підрядник виявиться недостатньо кваліфікованим.

До речі, підтвердити свій професіоналізм він може належними документами та відгуками замовників. Впоратися з подібним завданням можуть наші майстри. Монтаж каміна вони виконують професійно, після узгодження проєкту із замовником, у найкоротші терміни, за помірними цінами та з гарантією на результат.

Наслідки неправильного вибору розміру топки

  1. Якщо камера спалювання палива буде недостатньо глибокою й об'ємною, то через це ви не зможете завантажувати в неї достатню кількість дров, щоб отримати максимальну віддачу.
  2. Жар або палаючі дрова, що розташовані біля самого входу в топку, можуть випадати під час відкривання дверей. А це загрожує займанням розташованих поблизу каміна предметів.
  3. Дверцята в топку перегріватимуться, якщо полум'я буде занадто близько. Також це призведе до постійного осідання кіптяви на склі й до втрати його прозорості. При цьому навіть жаростійка фарба на дверях буде швидко руйнуватися.

Переваги правильного вибору розміру топки

Якщо правильно визначити розмір камінної топки, то таким чином:

  • ви зможете використовувати агрегат на повну потужність;
  • вам треба буде набагато рідше закладати дрова в топку;
  • фарба на дверцятах зберігатиметься набагато довше;
  • скло буде залишатися прозорим через обдув повітрям.

Рекомендації щодо визначення розміру топки

Внутрішній об'єм камери згорання палива в цегляному каміні потрібно обирати з урахуванням параметрів приміщення, в якому він буде встановлений. Зокрема:

  • Площа топки. Рекомендується орієнтуватися за співвідношенням розміру топки до площі приміщення як 1:50. Наприклад, за площі кімнати 20 м² площа топки має становити 0,4 м² або 4000 см².
  • Висота топки. По відношенню до ширини вона має бути в півтора рази меншою. Тобто, це пропорція 2:3. Перший показник — це висота камінної камери згорання палива, а другий — це її ширина.
  • Глибина топки. Правильно визначити розмір камінної топки за цим параметром можна, виходячи з тієї ж пропорції. Тобто зі співвідношення 2:3. У цьому разі перша цифра вказує на глибину топки, а друга — на її висоту.

Розмір камінної топки

Стандартні параметри

Існують загальноприйняті габарити топок, які практикують виробники. При цьому вони враховують ефективність і безпеку опалення. Саме такі агрегати представлені в нашому каталозі. Їх можна вибрати під будь-які приміщення. Їхні розміри забезпечують раціональне використання палива та ефективну тепловіддачу.

Такі агрегати розраховані так, щоб у будь-якому положенні дверцят не виникала небезпека загоряння або задимлення. Особливо важливо забезпечити оптимальну глибину топки. Вважається, що від дверцят до дров має бути не менше 8 см. Якщо ж використовується повітряний бар'єр, то на нього передбачається ще плюс 5 см.

Це лише деякі рекомендації, як правильно вибрати розмір камінної топки. Щоб не помилитися в цьому питанні, ви можете отримати вичерпну консультацію від наших фахівців. Також вони допоможуть вибрати готову топку від найкращих сучасних виробників У ній усі параметри витримуються з урахуванням міжнародних стандартів функціональності, енергоефективності й безпеки.