Різні види деревини мають певну тепловіддачу й відрізняються специфічним типом горіння. В одних це відбувається набагато швидше, з мінімальним виділенням тепла, тому їх потрібно додавати в топку практично щогодини. Інші навпаки тобі горять повільно, дають багато тепла, при цьому майже не виділяючи диму. Та й процес розколювання різних дров теж суттєво відрізняється. Але які дрова ліпше горять, та які вигідніше вибрати для різних видів опалення? Адже для каміна більше підходить один тип деревини, а для лазні — інший. Важливо, щоб горіння було таким, яке дасть найкращий тепловий ефект. Спробуємо розібратися в цьому питанні разом.

Які дрова ліпше горять?

Які дрова краще горять і підходять для опалення котлом?

При виборі опалювального матеріалу для опалення котлом потрібно враховувати ключові критерії. Насамперед це:

  • Щільність. Від неї залежить тривалість горіння дров і їхнього тління. У результаті формується тепловіддача. За калорійністю найкращими вважаються дрова акації, бука, дуба та ясена. Суттєво поступаються їм традиційна сосна, вільха й особливо тополя. А ось глід усі їх перевершує за теплоефективністю. Його ККД такий самий, як у вугілля.
  • Кількість виділеного диму й одержуваної золи. Горіння дров із хвойних порід, а також берези супроводжується великою кількістю диму. Адже в них багато смоли. Для їхнього видалення можна купити хімію для чищення димоходу та спеціальні інструменти. А для зменшення відходів варто звернути увагу на такі породи, як дуб, акація й ясен.
  • Тривалість горіння й тління. Від цього показника залежить, як часто вам доведеться завантажувати дрова в топку. Водночас потрібно стежити, щоб отримувана температура не була надмірно високою. Тому оптимальним рішенням стане дуб і ясен. Довго горить і тліє береза, хоча з її застосуванням виникають певні проблеми, так само як і з сосною.
  • Вартість лісоматеріалу. Вона залежатиме від способу отримання. Наприклад, можна займатися заготівлею сухостою або застосовувати відходи лісопереробки. Під час купівлі слід звертати увагу на вологість і складування матеріалу. Сухе дерево можна використовувати цього ж року. Якщо дрова покладені насипом, то об'єм, зазначений продавцем, потрібно множити на 0,8 або зменшити на 20%.

Які дрова краще вибирати для використання в печі?

Якщо вам потрібно визначитися, які дрова краще купити для печі, то можна орієнтуватися за попередніми рекомендаціями. У такому разі пріоритетними є дуб, бук, ясен, акація й береза.

Якщо у вас більше соснових дров, то їх краще спалювати з дубовими полінами. Таким чином забезпечиться більш висока теплотворність і знизиться швидкість відкладення смол.

Якщо ви віддаєте перевагу дубовим, буковим або в'язовим дровам, це обійдеться вам трохи дорожче. Зменшити вартість можна, якщо додавати в топку соснову або інші види недорогої деревини.

Які дрова краще вибрати для застосування в каміні?

Для класичного каміна або для печі-каміна дрова можна вибирати різних видів. Але насамперед рекомендуються листяні породи. Важливо, щоб поліна були коротшими, ніж глибина каміна. Розпалювати їх можна сухою тріскою й папером. Також можна в нашому інтернет-магазині купити засіб для розпалювання каміна. Для безпеки експлуатації такого опалювального обладнання важливо регулярно чистити й перевіряти його.

Які дрова краще для лазні

Які дрова краще купити для використання в лазні?

Для такого приміщення важливо використовувати дрова, які швидко дадуть максимально високі температури. Найкращим рішенням для цього стануть щільні види деревини. Щоб не виникав дискомфорт, варто враховувати й запах дерева, а також його вплив на організм людини.

Рекомендується віддавати перевагу сухим дровам, проте не старим. Оптимальними банними лісоматеріалами вважаються дрова з дуба, липи, вільхи, сосни, клена, берези. Відмінно підходить для цього деревина плодових дерев. Топку печі не можна набивати вщерть дровами.

Якщо у вас виникнуть запитання з цієї теми, відповіді на них нададуть консультанти нашого інтернет-магазину. Камінні набори, щітки для чищення димоходів, кошики під дрова з нашого асортименту допоможуть вам додати до процесу розпалювання комфорту й естетики. Адже не теплом єдиним цінуються печі та каміни.