Тандир є одним з найдавніших видів печі. Він вважається азійським пристроєм. Але останнім часом все більше охочих купити тандир в Україні. Топити його нескладно. Однак ознайомитися з технологією експлуатації все-таки необхідно.
Основні рекомендації, як правильно топити тандир
У цій печі можна готувати найрізноманітніші страви. Відбувається це методом томління. Діє тандир завдяки тому, що його корпус із глини за короткий час добре нагрівається дровами, що горять усередині. Але щоб страви виходили дійсно смачними, а піч прослужила багато років, важливо враховувати, як правильно топити тандир і як за ним доглядати. Наші консультанти розкажуть вам про все по порядку.
Як слід правильно зберігати тандир?
Щоб забезпечити правильні умови зберігання цього пристрою, потрібно виходити з матеріалу, з якого він виготовлений. Це глина. Вона вирізняється високою гігроскопічністю. Тому якщо залишити тандир у вологому середовищі, то з настанням морозу він може тріснути. Відповідно зберігати такий агрегат потрібно в сухому, захищеному від вогкості та морозу місці.
Як правильно слід топити тандир?
Щоб розпалити вогонь у тандирі, потрібно зважати на погоду та пору року:
- Взимку розігрівати піч потрібно поступово. Для початку потрібно покласти тріски, дати корпусу трохи прогрітися, і тільки потім додавати дрова й підвищувати температуру.
- Аналогічно слід чинити з новим приладом. Його потрібно спочатку прогріти, а потім тільки добре розжарювати дрова.
- У літню пору в раніше використаний тандир можна закладати велику кількість дров і відразу починати їх розпалювати.
Скільки дров потрібно для тандира?
Орієнтуватися слід за розміром камери для палива. Не потрібно займати більше 2/3 від її обсягу. Однак якщо ви покладете більше дров, то при цьому нічого страшного не станеться. Просто частина тепла марно вивітриться. А стінки при цьому прогріватимуться від тієї самої основної частини дров, що становлять 2/3 об'єму топки.
Як потрібно протоплювати тандир?
Якщо ви вирішите вибрати й купити тандир з каталогу інтернет-магазину Дім тепла, то наші консультанти дадуть вам відповіді всі питання, що цікавлять вас в плані експлуатації даного приладу. Також він буде супроводжуватися детальною інструкцією. Але ступінь нагріву визначається з урахуванням таких параметрів:
- Модель печі. Що об'ємніший тандир і що товщі його стінки, то більше часу потрібно на те, щоб прогріти тандир. Хоча різниця не критична.
- Температура повітря на вулиці. Що холодніша погода, то більше часу знадобиться на повноцінне прогрівання печі-тандира.
- Страви, що готуються. Якщо це бараняча нога або качка, то топити доведеться довше, щоб стінки отримали побільше тепла. У середньому це 1 година.
Коли тандир достатньо прогрівся?
- Щоб зрозуміти, як правильно топити тандир і до якої міри, потрібно просто спостерігати за станом стінок усередині. Холодні поверхні покриваються кіптявою. А після прогрівання вони біліють, оскільки сажа осипається.
- Можна також провести такий експеримент: сипнути жменю борошна на бічні стінки тандира зсередини. Якщо воно пригорає, то значить піч надто нагріта. У такому разі їжа також почне підгорати.
- Якщо ж борошно просто злегка підсмажується до горіхового запаху, то це означає, що вже досить топити тандир. Потрібно дочекатися вигоряння дров і приступати до приготування запланованих страв.
Як довго тандир зберігає тепло?
Усе залежить від багатьох обставин, включно з:
- Товщиною стінок тандира. Що вона більша, то довше триматиметься тепло.
- Наявністю пазів для шампурів у кришці. У такому разі тепло тримається гірше.
- Піддувалом. Якщо воно не закривається, то тепло тримається також слабкіше.
- Погодою на вулиці. Що холодніше, то менше зберігатиметься тепло тандира.
- Силою вітру. Чим він сильніший і холодніший, тим швидше охолоне тандир.
У даній статті представлені тільки деякі рекомендації від наших фахівців, як правильно топити тандир. В інтернет-магазині компанії Дім тепла вам завжди раді надати відповіді на ваші запитання, а також консультації з експлуатації придбаного у нас обладнання.