Сьогодні все більше житлових будинків і навіть комерційних об'єктів облаштовується камінами. Але сучасні їхні аналоги суттєво відрізняються від класичних прототипів. Адже здебільшого це конструкції, в які вбудована готова камінна топка. Як правильно обмурувати її — питання теж не завжди актуальне. Тому що виробники пропонують моделі з готовим порталом. Також існує безліч матеріалів, завдяки яким можна легко, просто й безпечно оформити імітацію кам'яної або цегляної споруди. Але все-таки справжній камін — це еталон тепла, стилю й безпеки.
Чому вигідно обмурувати камінну топку натуральними матеріалами?
Якщо використовувати справжній камінь для оздоблення камінної топки, то це дасть змогу забезпечити практично вічну конструкцію. Однак виконати це завдання досить складно. Адже при цьому потрібно розрахувати рух повітряних потоків, забезпечити ефективність теплопередачі, правильне розміщення вентиляційних люків. Тому багато хто воліє замовити мурування камінної топки. Майстри нашої компанії впораються з цим завданням в найкоротші терміни. При цьому вони забезпечать відмінну термоефективність отриманої конструкції, повну її безпеку й довговічність. Також портал вийде практичним у догляді й естетично привабливим. Та попередньо потрібно провести серйозну підготовку до вирішення даного завдання.
Стиль камінного порталу
Цей елемент інтер'єру, незалежно від обраного стилю оформлення, виконує функції композиційного центру в приміщенні. Тому так важливо підібрати оптимальний варіант обробки, що відповідає специфіці приміщення і вашим особистим уподобанням. Перш ніж обмурувати камінну топку, варто визначитися з дизайном порталу. Основні варіанти такі:
- Класика. Портал виходить лаконічним, без зайвих деталей. У ньому вітається натуральний камінь, наприклад, мармур.
- Етно. У такому разі оздоблення виконується в стилі кантрі, скандинавському та інших аналогічних етнічних варіантах.
- Хай-тек або модерн. У подібних рішеннях використовуються найрізноманітніші матеріали й сучасні передові технології.
Види матеріалів
Зазвичай якщо потрібно обмурувати камінну топку, в Україні застосовують шамотну й керамічну цеглу, за можливості — натуральний камінь, включно з мармуром. Часто використовують дерево й чавун. Але якщо виконується імітація порталу, то може застосовуватися поліуретан і гіпсокартон.
Формування порталу
Пропонуємо розглянути основні етапи обкладання камінної топки в класичному стилі з повноцінним муруванням:
- Спочатку потрібно підготувати матеріали. Вам може знадобитися цемент, цегла, включно з шамотною, натуральний камінь, а також інструменти для замішування розчину й формування кладки.
- Якщо формується громіздка конструкція порталу, то під неї потрібно забезпечити надійний бетонований або кам'яний фундамент. Тому що просто встановити топку без основи не вийде.
- Коли кладка висохне, на неї можна встановити камінну топку. Обмурувати її можна по-різному. Але головне при цьому забезпечити доступ повітря в топку, зокрема камеру вторинного допалювання газів.
- Якщо камінна топка розрахована на приєднання водяного контуру або повітропроводів для поширення тепла будинком, то вам також знадобиться врахувати ці моменти в процесі виконання кладки.
- Обираючи розміри порталу, їх потрібно суміщати з параметрами приміщення й камінної топки. Вони мають гармоніювати між собою, щоб споруда не вийшла занадто великою або непоказною.
- Цегла поблизу топки має бути вогнетривкою. Якщо в процесі обробки використовується натуральний камінь, то його можна покрити спеціальним термостійким безбарвним лаком, що поліпшить процес догляду за ним.
Це лише деякі рекомендації, як правильно обмурувати камінну топку. Майстри монтажної бригади компанії Дім тепла допоможуть вам впоратися з цим завданням максимально ефективно. При цьому вони гарантують високу якість, акуратність і оперативність виконуваних робіт, а також естетичність отриманої конструкції.