Прийдешня зима запитає, чи підготувалися ви до її приходу. Але для цього недостатньо встановити опалювальне обладнання й закупити дрова. Важливо забезпечити й повноцінну безпеку, яка залежить від багатьох окремих моментів. Зокрема, це чистка димоходу. У домашніх умовах якісного результату можна досягти багатьма способами. Давайте спробуємо ознайомитися з традиційними та оригінальними варіантами виконання цього завдання.
Чому чистка димоходу — запорука безпеки й ефективності системи опалення?
У процесі спалювання дров або вугілля в димовідвідній системі збираються сажа й кіптява, які утворюють щільний осад по всій внутрішній поверхні труб. Чим довше його не видаляти, тим більша ймовірність, що він набере таких розмірів, що почне провокувати зворотну тягу, задимлення в приміщенні або навіть загоряння в трубі. Тому так важливо своєчасно й якісно чистити димохід. Щітки з каталогу нашого магазину, гнучкі ручки, хімічні та інші аналогічні засоби допоможуть виконати це завдання. Завдяки цьому можна:
- Уникнути потрапляння в повітря кімнати чадного газу. Він непомітний, але його дія може стати летальною для людини.
- Забезпечити нормальні умови для роботи печі або каміна. У чистій трубі тяга буде такою, яка потрібна для конкретного агрегату.
- Продовжити нормальний стан димохідних труб. Адже вони руйнуються під дією хімічних і температурних чинників.
- Нормалізувати тягу. Цьому перешкоджають опади у вигляді сажі на внутрішній порожнині труб, що не пропускають тепло до витяжного каналу.
- Уникнути пожежі. Вона можлива через загоряння сажі в димохідній трубі під дією іскри та язиків полум'я з топки.
- Видалити сторонні предмети. Вони потрапляють у трубу під дією вітру. Це призводить до погіршення тяги в димовідвідній системі.
Якими традиційними методами можна почистити димохід у домашніх умовах?
Споконвіку основний інструмент для чищення димоходу — щітка або мітла з довгою рукояткою. Наліт у трубі просто видалявся під дією жорстких рухів скребком. Після цього сажу видаляли через очисні канали та безпосередньо з топки. Крім того, до сьогоднішніх днів дійшли й більш витончені методи, наприклад:
- Сіль, насипана на дрова, посилює інтенсивність горіння. Димові гази рухаються набагато швидше й не створюють осаду у вигляді сажі та кіптяви в димоході.
- Подрібнена картопля або лушпиння, висипані у вогонь, сприяють відпарюванню і розм'якшенню сажі. Після цього її набагато легше видалити механічно.
- Спалювання осикових полін дає високу температуру й потужну тягу. При цьому з димоходу вилітають пластівці сажі й попелу. Але цей метод не зовсім безпечний.
- Березові поліна без кори, скипидар, смола хвойних дерев застосовуються й діють аналогічно, очищаючи внутрішню порожнину димоходу.
- Механічним способом димовідвідну систему чистили спеціальними щітками різних калібрів, ядрами на довгому ланцюзі та іншими аналогічними інструментами.
Якими сучасними методами можна самостійно почистити димохід вдома?
Сьогодні пропонується безліч пристосувань, за допомогою яких легко і швидко здійснюється ручне, механічне або роторне чищення димоходу. В Україні купити все необхідне для цього можна в нашому інтернет-магазині. В першу чергу це такі засоби:
- Хімія для чищення димоходу. Це може бути знищувач, каталізатор, очищувач, поліно-сажотрус. На упаковці засобу вказується його склад, спосіб застосування і специфіка дії в димохідній трубі.
- Димохідний йорж. Він зручний у круглих трубах невеликого діаметра. Для чищення використовується кріплення карабіном до металевого троса або ланцюга. Як обважнювач може застосовуватися гиря.
- Скребок і щітка. Їх можна використовувати в квадратних або прямокутних трубах, за необхідності нарощуючи рукоятку. Після скребка для якісного чищення можна використовувати щітку або йоржик.
Це далеко не всі методи та інструменти для чищення димоходів. Купити в Києві найкращі з них можна, скориставшись асортиментом нашого магазину. А наші фахівці допоможуть вам зробити безпомилковий вибір для того, щоб ваш димохід завжди був чистим і безпечним.