Давайте розвіємо всі міфи, які ви коли-небудь чули про камінні топки. Отже!

 

Міф No1. Чавун довго тримає тепло у приміщенні. Справді, чавун трохи теплоємніший матеріал, ніж сталь. Але ця відмінність істотно для приготування та подачі страв у кулінарії, але ніяк не для обігріву приміщення. У холодну пору року чавунна топка або піч грітиме вас лише поки горить вогонь, на більший час розраховувати не варто.

Міф No2. Чавунні топки надійніші. Безперечно, чавун більш жаростійкий матеріал. Саме тому всі сталеві топки обов'язково футеровані жаростійким матеріалом, який не тільки надає топці привабливого зовнішнього вигляду, але й гарантує тривалу експлуатацію. Зрештою, після інтенсивної експлуатації футеровку топки замінити набагато легше і дешевше, ніж витягувати і міняти чавунну топку цілком.

Міф No3. Чавунна топка може експлуатуватися безперервно. Насправді будь-яка топка, сталева або чавунна, має обмеження за часом безперервного горіння і не може повноцінно використовуватися на постійній основі.

 

 

У плані експлуатації, чавунні та сталеві топки для камінів мають ряд відмінностей, але тепло дають і ті, і ті. А в плані дизайну ширший вибір та можливість підібрати індивідуальний розмір для вашого приміщення є у сталевих топок.

Якщо топка підібрана та змонтована відповідно до призначення каміна, для правильного прогріву, тепловіддачі та акумуляції, то абсолютно немає різниці з якого матеріалу вона зроблена. При порушенні правил експлуатації, будь-яка з них наражається на ризик деформації і будь-яку топку можна вбити.

Якщо ви плануєте використовувати камін з водяним контуром, то краще використовувати сталеві камінні топки, які мають спеціально розроблену камеру згоряння та можуть бути підключені до основної системи опалення.

Знаючи всю цю інформацію, давайте розберемо всі переваги та недоліки

Переваги сталевих топок для каміна

  • Перша показникова перевага - це те, що топка може мати великі розміри, 90 і більше см шириною і дуже різноманітний модельний ряд (широкоформатні топки, кутові, тристоронні + їх можна розробити під будь-який дизайн вашого інтер'єру.);
  • Сталева топка, все ж таки небагато, але більш ефективні, ККД сталевої топки досягає 87% і добре віддає тепло в приміщення;
  • Сталеві камінні топки придатні до роботи в режимі постійної дії. Це особливо важливо для топок з водяним контуром і закритих систем гіпокауст, а також є можливість відчинення дверцят як з боковим так і верхнім, за прикладом гільйотини;
  • Герметичність сталевих топках вищі;
  • У всіх сталевих топках можна підключення повітря на горіння ззовні;
  • Так само не перепалюють кисень і є безпечнішими.


До недоліків сталевих топок можна віднести

  • Вища ціна, порівняно з чавунними топками;
  • Камінні стінки корпусу топки товщиною 3-4 мм, але це згладжується футеруванням усередині топки.


Переваги камінних топок із чавуну:

  • Чавунні топки мають нижчу ціну;
  • Чавунні топці повільніше нагріваються і повільніше остигають за рахунок пористої структури чавуну (це ми можемо віднести відразу до плюсів та мінусів);
  • Тривалий термін служби, через міцність і стійкість до прогоряння, за умови правильного монтажу та експлуатації.

До недоліків чавунних топок можна віднести

  • Обмежений формат топок. Модельний ряд може закінчуватися шириною дверцят максимум 85-90 см;
  • Обмежений дизайн. Рідко можна побачити чавунне топлення з підйомом дверцят вгору;
  • Виробники майже не випускають чавунні топки із водяним контуром. Чавун та вода несумісні;
  • Топки бояться перетопу. Вони не розраховані на постійний режим роботи. Рекомендовано завантажувати на 30% від об'єму камери, щоб не перегрівати камінну топку. Недоліком є ​​те, що вони не є повністю герметичними;
  • Не мають ремонтопридатності. Якщо лопнула топка, відбувається повний демонтаж каміна та заміна топки;
  • Для довговічної роботи топка обов'язково має бути футерована чавунними плитами, шамотними пластинами або вермикулітом, але це одразу збільшує вартість топки;
  • Дійсно якісні чавунні топки мають високу вартість 1500-2000 євро та вище;
  • Бюджетні топки призначені для безперервної роботи non-stop.

Знаючи цю інформацію вам буде легше визначитися яку камінну топку вибрати.

Основна відмінність між різними видами опалювальних агрегатів — це матеріал. Від нього дійсно залежить дуже багато чого. Але що краще для каміна — сталева або чавунна топка? Розвіяти міфи вам допоможуть наші фахівці. Для цього ви можете ознайомитися з матеріалами, які вони пропонують у блозі, а також зв'язатися з ними будь-яким зручним для вас способом.

Яка топка для каміна краща — сталева чи чавунна?

Насправді існує величезна кількість усталених стереотипів щодо переваг чавуну й недоліків сталі. Сучасні виробники навчилися створювати настільки досконалі агрегати, що всі колишні забобони втрачають будь-який сенс. Особливо якщо йдеться про топових виробників, з якими співпрацює наша компанія або без посередників, або на правах офіційного представника в Україні. Тому ви можете сміливо придбати камінну топку зі сталі або чавуну з каталогу нашого інтернет-магазину. Та все-таки давайте спробуємо знайти відповіді на деякі запитання щодо недоліків і переваг опалювальних агрегатів, виготовлених з різних матеріалів.

Сталева або чавунна топка для каміна – що краще? Розвіюємо міфи!

Чавунні топки — єдино правильне рішення для каміна?

Дійсно, такі опалювальні агрегати широко затребувані на сучасному ринку. Адже варто віддати належне їхній надійності та термоефективності. Однак сьогодні пропонуються і не менш якісні сталеві топки для каміна. Замовити їх можна від кращих сучасних виробників, яким удалося поліпшити конструкцію даного обладнання, що забезпечує його масою актуальних переваг.

Чавунна топка для каміна довговічніша, ніж сталева?

Чавун дійсно стійкий до впливу високих температур. Завдяки своїй термопластичності він не деформується. Добротна топка з цього матеріалу може послужити до 100 років при інтенсивній експлуатації в опалювальний сезон. Але це якщо йдеться про якісний сплав.

Якщо ж чавун виготовлений із вторсировини, то його характеристики будуть набагато гіршими. Адже при цьому до складу сплаву потраплять сторонні включення, які присутні в металобрухті. На їхньому місці утворюються раковини, мікротріщини й зони, податливі до руйнування.

Водночас сталеві топки для камінів, замовити з доставкою які можна в нашому інтернет-магазині, виготовляються з двошаровим корпусом, що посилює міцність конструкції. Сприяє цьому також використання футерування у вигляді плит шамоту, вермикуліту або того ж чавуну. Таким чином значно збільшується стійкість корпусу топки до високих температур і його термоефективність. А в разі руйнування будь-якого елемента можна буде виконати його ремонт.

Чавунна топка стійка до корозії, на відміну від сталевої?

Дійсно, чавун стійкий до впливу вологи. Навіть якщо під час експлуатації топки в сирому приміщенні на поверхні корпусу утворюється іржа, її легко видалити простим ганчір'ям або щіткою. Однак і сучасні сталеві топки покриваються порошковою термостійкою фарбою. Вона на багато років подовжує стійкість агрегату до вогкості.

У чавунних печей вищий рівень ККД, ніж у сталевих?

Сучасні виробники забезпечують високий рівень коефіцієнта корисної дії камінних топок за рахунок використання передових технологій. А від матеріалу цей показник не залежить. Тому у нас ви можете замовити камінні топки з чавуну й сталі з найвищим рівнем ККД.

Сталева або чавунна топка для каміна

Сталева топка більш стійкіша до ударів, ніж чавунна?

Варто підтвердити, що чавун дійсно вважається більш крихким. Він стійкий до впливу критично високих температур. Але зате від удару може лопнути. Відбувається це через такі причини, як:

  • сильні удари по корпусу опалювального агрегату;
  • попадання холодної води на гарячу поверхню;
  • наявність вад у структурі чавунного сплаву.

Це лише деякі міфи, пов'язані з усталеними стереотипами, в яких неправильно трактуються недоліки й переваги сталевих або чавунних топок для каміна. Відео на сайті інтернет-магазину компанії Дім тепла допоможе розвіяти всі сумніви, що виникають у вас з приводу даної проблеми. А зробити правильний вибір вам допоможуть наші фахівці.