Одним з поширених запитань наших клієнтів - яку піч вибрати для лазні або сауни і взагалі яка різниця між ними.

Варто відзначити, що російська лазня і класична фінська сауна це брат і сестра. Відмінності відбуваються через використання різних печей: в лазнях печі гріють камінь, в саунах повітря. У саунах більше сидять, в парних лежать.

У сауні ми знаходимося в гарячому (близько 90-100 градусів Цельсія), але сухому (вологість від 5 до 20%) повітрі. Кам'янку, практично, не поливають водою. Через сухість повітря і його високої температури віниками в ній теж, особливо, не користуються. Якщо ж спробувати це зробити, то дуже швидко віник перетвориться в пучок сухих гілок, і масаж буде більше схожий на процес побиття.

У лазні ж все зовсім інакше. У ній ми насолоджуємося густим паром, який утворюється завдяки регулярній подачі води на кам'янку. Вологість повітря в російській лазні значно вище (від 50 до 65%), а температура повітря, навпаки, нижче (близько 45-65 градусів)

Кам'янки закритого і відкритого типу

У відкритій каменке камені лежать зверху печі на увазі. Вони швидше остигають, а пар від вилитої води виходить більш жорстким. На таку кам'янку не вийде піддавати багато води, тому що камені будуть швидко остигати і довго нагріватися після чергової порції води.

Піч для лазні із закритою кам'янкою - варіант, який підходить для тих, хто любить добре попаритися саме в традиційній російській лазні з друзями. Камені в такий каменке закриті, їх не видно. Нагрітися вони легко можуть до 400 ° С. Пар, що отримується з них, дуже м'який. Така кам'янка рівномірніше прогрівається, тому що розташована в топці і оповита вогнем з різних сторін. Піддавати воду на неї можна частіше, ніж на відкриту кам'янку - вона швидко відновлює свою температуру.

В качестве альтернативы можно обратить внимание на печи с комбинированными каменками, т.е. открытой и закрытой одновременно. Такой компромисс подойдет любителям разных режимов парения. Многие выбирают такие печи за их многофункциональность и практичность.

Так же подходящие для бани модели с корпусом-сеткой, заполненным снизу доверху камнями, отличаются меньшей конвекцией, из-за чего температура в парных с такой печью будет расти медленнее. Такие печи уже позволяют получить микроклимат бани.

В якості альтернативи можна звернути увагу на печі з комбінованими каменками, тобто відкритої і закритої одночасно. Такий компроміс підійде любителям різних режимів польоту. Багато хто вибирає такі печі за їх багатофункціональність і практичність.

Так само підходять для лазні моделі з корпусом-сіткою, заповненим знизу доверху камінням, відрізняються меншою конвекцією, через що температура в парних з такою піччю буде рости повільніше. Такі печі вже дозволяють отримати мікроклімат лазні.

Печі для сауни

Для сауни виберіть моделі печей із суцільним металевим корпусом.

Це не сама топка, а кожух-конвектор. Він захищає паряться від пекучого випромінювання від топки, остуджує топку печі і швидко нагріває приміщення. Саме тому в лазнях, оснащених такими печами, температура підвищується дуже швидко. Зауважте, що найменшою конвекцією мають печі з корпусом з каменю. Ще одна дуже важлива особливість. Дров'яні печі для лазні та сауни можуть бути з виносної топкою або без неї.

Зовнішня топка - це тунель довжиною 20-23 см, який монтується в стіну і дозволяє топити піч з суміжного приміщення. В такому випадку топкова дверцята і зольник знаходяться, наприклад, в передбаннику. Повітря, необхідне для горіння печі, надходить з іншого приміщення - таким чином, всередині самої парної він не перепалюється.

Печі "без виносу" топлять безпосередньо з парилки, такі печі використовують в основному в лазнях-бочках або ж коли немає можливості топити з суміжного приміщення.

Підіб'ємо підсумок: якщо ви хочете отримати російську баню я вам рекомендую брати піч із закритою кам'янкою, а якщо сауну - то піч із суцільним металевим корпусом.

Якість банних процедур багато в чому залежить від правильності вибору відповідної пічки. Але яка різниця між кам'янкою для лазні та сауни? Відео на сайті інтернет-магазину компанії Дім тепла допоможе вам розібратися в цьому без проблем. Пропонуємо додаткову інформацію, яка може стати для вас корисною під час облаштування лазні та сауни опалювальним обладнанням та експлуатації цих об’єктів.

Яка різниця між кам'янкою для лазні та сауни, як її правильно вибрати та де краще купити?

Насамперед, варто більш предметно розібратися, чим лазня відрізняється від сауни. Як уже звучало вище, обидва об'єкти практично ідентичні за своїми завданнями. Та відмінність між ними все-таки існує. Відповідно, є також різниця між кам'янкою і для лазні та сауни, ще й суттєва.

Різниця між кам'янкою для лазні та сауни

Порівняльна характеристика лазні та сауни й пічок до них

Відрізняються ці об'єкти за багатьма критеріями. Під них виготовляються й специфічні опалювальні агрегати.

Сауна

Для створення пари в сауні потрібна піч, в якій камені проглядаються, а не закриті корпусом. Це дає змогу швидко досягти високих температур. Така кам'янка для сауни підходить, тому що:

  • Дає можливість виробити температуру понад 80° C в приміщенні за вологості не менше 30%.
  • Конвекційні потоки розігрітого повітря створюються швидко і поширюються по приміщенню інтенсивно.
  • Кам’янка для такої парної виділяє набагато більше саме інфрачервоного випромінювання, якого в лазні відчутно менше.

Рекомендації з експлуатації сауни

У такій парній не рекомендується перебувати довше 15 хвилин. Не варто експериментувати в сауні з використанням віника, оскільки він за таких температур миттєво висихає. Не рекомендується відвідувати сауну тим, у кого діагностовані проблеми з диханням.

Під час перебування в сауні тіло прогрівається, в результаті чого швидко розщеплюються жирові відкладення. Тому ця процедура рекомендується тим, хто хоче позбутися надмірної ваги.

Рекомендації з облаштування сауни

Для парної такого типу краще встановлювати полиці на висоті від 45 до 90 см. Їхня товщина має бути не менше 7 см. У такому разі полиця буде нагріватися до комфортного для користувачів рівня. Для регулювання температурного режиму і вологості можна встановити в сауні парогенератор. Також допомагає провітрювання або обливання стелі й стін холодною водою.

Лазня

Для створення пари в лазні знадобиться піч, у якій каміння ізольоване металевим корпусом. Така кам'янка для лазні буде оптимальною, тому що:

  • Формує температуру до 70°C у вигляді м'якого оксамитового тепла за вологості не вище 70%.
  • Вона утворює дрібнодисперсну пару, що забезпечує комфортне перебування відвідувачів.
  • Конвекційні повітряні потоки від кам'янки для лазні можна регулювати, змінюючи швидкість прогріву.

Рекомендації з експлуатації лазні

У такій парній можна використовувати трав'яні віники, які найчастіше збираються з корисних для людського організму рослин. Для лазні запарюються лікарські збори, застосовуються ароматичні масла, спеціальні соляні брикети. Завдяки цьому процедури істотно покращують самопочуття людини.

Рекомендації з облаштування лазні

Висота полиць у такій парній може встановлюватися на рівні від 35 до 100 см. Щоб поліпшити якість і кількість дрібнодисперсної пари, можна встановити в лазні спеціальний натрубний генератор. З його допомогою можна змінювати режим пароутворення, регулювати мікроклімат у приміщенні, а також захистити його від пожежі.

Кам'янки для лазні та сауни

Де краще вибрати й купити кам'янку для лазні та сауни?

Агрегати такого типу пропонуються в багатьох спеціалізованих магазинах. Але кращий вибір представлений у нашому інтернет-магазині. Кам'янки для лазні та сауни замовити з доставкою у нас можна преміум-класу від кращих сучасних виробників. Це можуть бути дров'яні печі або електрокам'янки.

Окрім усього іншого, у нас ви також знайдете необхідні для роботи з такими агрегатами аксесуари, обладнання та витратні матеріали. Наприклад, у нас великим попитом користуються двері, а також камені для кам'янки. Зокрема, це може бути малиновий кварцит, який до того ж є напівдорогоцінною породою. Він відмінно накопичує й віддає тепло, забезпечуючи комфортний температурний режим у приміщенні. Щоб зробити правильний вибір цих та інших товарів, ви можете проконсультуватися з нашими фахівцями.