Дуже багато у кого вже є печі або каміни, втратили гроші, тому що вони спочатку неправильно прорахували потужність топки і їм доводиться користуватися додатковими обігрівальними пристроями. Як же правильно підібрати потужність топки під ваше приміщення?

Для початку ви повинні знати що є різні виробники і потужність топок навіть приблизно одного розміру, можуть відрізнятися, тому що країни виробники орієнтуються на свої норми: німецькі виробники орієнтуються на норми Австрії та Німеччини, а французькі виробники на французькі норми. Чому ж так?

  1. Хтось має на меті отримати дані, для відповідності в проектах, в яких використовуються їх топки.
  2. Хтось вказує потужність, при якій кількість продуктів згоряння в димових газах відповідає нормам країн, де ці топки продаються.
  3. Хтось вказує потужність, при якій топка досягає максимального ККД.

Щоб нам з вами не прогадати і не помилитися у виборі топки для нашого приміщення, давайте використаємо просту формулу, яка вам підійде і не важливо в якій країні ця топка була проведена.

Ми відразу пропонуємо спиратися на основний для нас показник, що заявляється виробником, який, на наш погляд, більш «прозорий» - ККД топки. Незалежно від кількості тепла, ККД - це величина постійна. Якщо ми спалили 1 кг дров, який виділив 4,0 кВт тепла, при ККД 73,2% ми отримаємо 2,93 кВт. Якщо ми отримали 12 кВт від 3 кг згорілих дров, при все тому ж ККД 73,2% ми отримаємо 8,78 кВт.

Порівняємо німецьку топку, у якій вказано ККД> 78%, і аналогічну чеську топку з ККД 73,2%.

Покладемо в кожну з них по 3 кг дров (а саме така кількість рекомендують обидва виробники) і спалимо всю оберемок. Від німецької топки отримаємо: (3 кг х 4 кВт) х 78% = 9,36 кВт, а виконавши все те ж саме з чеської топкою, ми отримаємо 8,78 кВт.

Погодьтеся, що така різниця виглядає більш правдоподібно, ніж різниця потужності в 10,7 кВт як заявляють в магазинах (а це більше ніж в два рази від отриманої нами в результаті прорахунку!) І це все при однакових габаритах камінної топки.

Але і це ще не все! На ККД яке ми отримуємо для обігріву нашого приміщення - також впливає конструкція топки, тобто скільки енергії від згорілої деревини зможе передати топка в приміщення.

Для цього вам потрібно знати наступні дані:

  1. Інформація про розрахункових тепловтрат будинку; У 90% випадках цієї інформації немає при будівництві. В основному береться стандарт 1 кВ на 10 кв.м.
  2. Інформація про джерела тепла, які вже закладені в проект: електро-газовий-котел, електричні радіатори або ж інші пристрої, які ви плануєте використовувати, одним словом все джерела обігріву.
  3. Визначення основних теплоносіїв і систем теплообміну, які плануються в конструкції каміна (димооборотамі, кільця, корпус, конвекція, водяний контур);
  4. Розрахунок потужності кожного теплоносія (конвекційна потужність, випромінювання від дверцят, випромінювання від облицювання).

Конвекційна потужність - це потужність на нагрів повітря випромінювання від дверцята і від облицювання. Знаючи все це, ви зрозумієте яка мінімальна потужність топки вам потрібна для обігріву вашого приміщення! Але все одно краще запросити фахівця, який володіє базовими знаннями теплотехніки та інженерії, які дозволяють зробити певні розрахунки і найголовніше, забезпечити безпеку вашого житла і вам при обчисленнях потрібної потужності і установки для вас печі або каміна.

Ефективність опалення будинку або приміщення багато в чому залежить від того, наскільки правильно обрано опалювальний агрегат у плані його потужності. Адже якщо він слабкий, то не зможе виробляти достатню кількість теплової енергії. А надмірний рівень буде нераціональним. Тому перед покупкою варто ґрунтовно розібратися, як правильно підібрати потужність печі або камінної топки. Відео на сайті салону допоможе вам уточнити всю цікаву для вас інформацію в цьому питанні.

Як правильно підібрати потужність печі або камінної топки

Які основні критерії вибору потужності печі або камінної топки?

Щоб агрегат справлявся із завданням опалення будинку або конкретної кімнати, потрібно враховувати безліч ключових критеріїв. Природно, насамперед це площа приміщення. У цьому разі співвідношення прямо пропорційне. Що більший об'єм будови, то вищою має бути потужність печі або камінної топки. В Україні ще в давнину для визначення цієї характеристики заміряли об’єм приміщення. Після цього визначали необхідну кількість переходів, тобто димохідних каналів. Сьогодні використовуються готові конструкції печі або камінної топки.

Універсальна формула

Прийнято вважати, що 1 кВт енергії, одержуваної від опалювального обладнання, забезпечує теплом 25 м³ або 10 м² приміщення, що обігрівається. Але все не так однозначно. Тому потрібно враховувати, з яких матеріалів побудовано будинок, у яких кліматичних умовах він експлуатується, скільки енергії потрібно на його обігрів і наскільки довго слід підтримувати тепло. Це дуже важливі параметри.

Актуальні критерії вибору

Щоб зробити правильний вибір, ви можете звернутися до фахівців нашої компанії, в каталозі якої пропонуються найрізноманітніші опалювальні печі та камінні топки. Замовити онлайн їх можна з оптимальними для вас характеристиками. А наші фахівці допоможуть визначитися з вибором. Також вони порекомендують звернути увагу на такі моменти:

  • Висота будинку. Для двоповерхових будівель знадобляться більш потужні агрегати. Адже рух повітряних потоків набагато гірший між поверхами, ніж між кімнатами, розташованими на одному рівні. Але ж в основному теплова енергія розподіляється за рахунок конвекції повітря. Саме тому для двоповерхової будови її буде потрібно однозначно більше. Отже купити опалювальну піч або камін потрібно буде з більш високою потужністю.
  • Фактори, які призводять до природної втрати тепла. Це відбувається за рахунок вентиляційних отворів, через димохід. Здебільшого через ці канали йде третина всієї вироблюваної теплової енергії. Ще близько 15% втрачається за рахунок віконних і дверних конструкцій. Чим вони герметичніші, тим більше тепла зберігатиметься в будинку. Сприяє цьому також додаткова теплоізоляція стін.
  • Рівень якості утеплення. Якщо стелі, стіни, підлоги, місця встановлення дверей і вікон будуть краще ізольовані, то з будинку втрачатиметься менше теплової енергії. Також чим менше так званих містків холоду буде в конструкції споруди, тим краще зберігатиметься тепло в ній. Знайти такі похибки можна, використовуючи інфрачервону лампу. Вона безпомилково вкаже, де в будинку знаходяться місця з неякісним ізолюванням від холоду.

Підібрати потужність печі або камінної топки

  • Конкретні завдання опалення. Піч або камінна топка, замовити з доставкою яку ви плануєте, може виконувати різні функції. Це може бути основне джерело тепла, додатковий або навіть просто декоративний елемент. Якщо вам потрібна камінна топка або піч, як єдиний опалювальний агрегат, то потужність потрібно вибирати із запасом приблизно на 3 кВт від того, який потрібен відповідно до параметрів будинку.

Це далеко не всі характеристики, які допоможуть вам визначитися, як правильно підібрати потужність печі або камінної топки. Відео, представлене на нашому сайті https://dimtepla.com.ua/moshchnost-pechi/, містить вичерпні відповіді на всі запитання, що виникають під час вибору потужності опалювальних агрегатів. Крім того, ви можете звернутися безпосередньо до наших фахівців для більш предметної консультації.